Skocz do zawartości

Laptop Nie Bootuje Z Pendrive


l0ud

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem ze swoim laptopem (Asus UL30VT) i Fedorą 16. Jakkolwiek nagram obraz na pendrive (a to jakiś rozsuwany goodram 4GB) podczas bootowania z USB widzę tylko migający kursor. Całość tak wisi, dopóki nie odepnę pendrive (wtedy bootuje windows). To samo działo się przy Ubuntu, które chciałem pierwotnie zainstalować. Co ciekawe, przy tym samym pendrive wcześniej normalnie bootował Backtrack (niestety nie pamiętam już jak go przygotowywałem) i Windows 7 wgrany tam przez Ultra ISO. Jakby laptop miał napęd to po prostu wgrałbym całość na CD, a tak trzeba się męczyć ;)

 

Do przygotowania pendrive wykorzystywałem to: http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

 

Może są jakieś inne sposoby wgrania Fedory pomijając bootowanie z pendrive? Bo już myślę nad załatwieniem jakiegoś napędu CD na USB i próbowania uruchamiania z niego. Albo wyciągania dysku i instalacji z innego komputera.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, sprawdze to RawWrite. Zdaje sie, ze tego liveusb-creatora tez próbowalem i efekt byl ten sam.

 

<_< Teraz widze, ze albo tego pendrive zgubilem, albo zostawilem w domu (200km skad). Czyli historii ciag dalszy w piatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hmm ze swojej strony moge poradzic tylko pare punktów, które niby "kazdy zna", ale mimo to mozna przeoczyc...no i podsumujemy dodatkowe informacje :)

- Sprawdz w miare mozliwosci czy Pendrive po takim poskladaniu obrazu instalacyjnego ma flage boot (czy jest bootowalny)

- Sprawdz czy Twój BIOS umozliwia troche majstrowania typu "Enable [cos] USB"

- W przypadku dostania sie do jakiejs...tabelki z czego chcesz bootowac komputer (na PCtach czesto wywoluje sie to klawiszem F8 lub F12, laptopy maja swój swiat), tam moga Cie spotkac pozycje typu USB-FDD, USB-HDD i inne, spróbuj kazda z nich odpalic Pendrive, a nóz jedna z nich zaskoczy

- Jesli mozliwe, spróbuj uzyc innego Pendrive'a

 

Po za tym jest obraz instalacji Fedory przez siec, tzn. pobierasz nieduzy obraz ISO z instalatorem a reszte paczek sobie pobiera przez internet to co mu potrzebne (ma to swoje korzysci, tylko Subaru jest konserwatysta i zawsze zasysa pelne DVD :P)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bios jest na pewno dobrze ustawiony (inaczej by po prostu pendrive zignorowal).

 

Sprawdzilem i rawrite. Wszystko sie skopiowalo (swoja droga windows przestal rozpoznawac system plików na pendrive), jednak przy samym uruchamianiu to samo: migajacy kursor. Sytuacja wyglada tak samo na innym laptopie wiec to ewidentnie problem z pendrive lub jego przygotowaniem.

 

Teraz sciagam fedore 17 (szybko sie zdezaktualizowala ta 16 :P) i spróbuje jeszcze raz przygotowac pendrive, tym razem na stacjonarnym. Bo w koncu skoro pendrive jest zly, to czemu kiedys startowal z niego backtrack?

 

[edit] Nie pomoglo. Czyli pozostaja eksperymenty z innym pendrive (którego nie mam...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...