Skocz do zawartości

No-Ip


deepblu

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbowalem zrobic sobie dynamiczny dns poprzez no-ip.com.

Zarejestrowalem sie, zalozylem adres.no-ip.org.

 

Zainstalowalem noip2,

nastepnie "noip2 -C"

i odpalam noip2.

 

Kiedy pinguje adres.no-ip.org to dostaje:

64 bytes from 193.19.165.19.osk.enformatic.pl (193.19.165.19): icmp_req=1 ttl=61 time=4.22 ms.

 

Mysle ze dziala, ale kiedy próbuje zalogowac sie (ze swojego komputera), na swój komp

ssh adres.no-ip.org

to nie moge.

 

Tutaj http://www.no-ip.pl/...hp/pytania.html znalazlem ze jak mam adres lokalny to nic z tego nie bedzie.

Otóz adres mojego kompa to: 192.168.1.100.

Wiec wchodze na router i patrze na jego adres: 10.2.1.35.

 

Mam wiec pytanie - czy moge sobie skonfigurowac no-ip czy nie?

A jesli nie (bo mam lokalne adresy), to czy istnieje jakies alternatywne rozwiazanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec mówisz ze skonfigurowales adres ale swojego providera i próbujesz sie im wlamac po SSH. :P

Tak, masz adres wewnetrzny = nierutowalny (lektura).

Z tego co widze to Twój provider chyba daje IP zewnetrzne za 5zl/miesiac (link) o ile to mieli na mysli piszac "Administracja usluga zewnetrznego IP" (jakis spec od marketingu pewnie wymyslal).

Inna opcja jest zebranie admina o przekierowanie portów, ale skoro maja taka usluge to pewnie nie beda chcieli sie w porty bawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie jeszcze dopytac.

 

Mój komputer ma lokalne ip, a router ma routowalne ( ?? dobrze pisze) ip.

Na routerze nie mam opcji ddns: no-ip.

Zainstaluje no-ip na moim komputerze.

 

Tutaj http://www.no-ip.pl/...hp/pytania.html pisze:

"Jezeli mam IP lokalne wewnatrz mojej sieci, a nie prawdziwy adres ip, to czy No-IP mi sie przyda?

Tak, o ile masz mozliwosc przekierowania jakiegos portu na ruterze do którego jestes podlaczony."

 

Czy to moze byc dowolny port, czy chodzi o port 7777 na którym dziala no-ip ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales ze na router ma na porcie WAN adres IP z sieci 10.x.x.x wiec sytuacja wyglada tak ze provider ma lokalna siec a Twój router robi kolejna lokalna siec dla Twoich urzadzen (jestes za dwoma routerami). Nic Ci nie da kombinowanie u siebie bo Twój router jest niewidoczny dla internetu. Musialbys ublagac admina aby przekierowal Ci jakis port w ich sieci i dopiero wtedy Ty móglbys przekierowac go dalej na Twoim routerze. Albo doplac te 5 zl miesiecznie. :P

Jeszcze przyszly mi na mysl jakies serwisy pozwalajace tworzyc VPN. Nie wiem czy sa jakies bezplatne musialbys poszukac. Wtedy sytuacja wyglada tak ze na komputerze klient laczy sie z jakims serwerem i tworzy VPN. Ty z zewnatrz tez laczysz sie z tym serwerem i masz dostep do Twojego komputera jak po LAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doprecyzowalem pytania i wprowadzilam was w blad.

 

W pierwszym poscie jest sytuacja taka ze mój router ma lokalne ip.

W poscie 4 - jest sytuacja taka ze ma zewnetrzne ip - bo to juz jest router nie w moim domu tylko u moich rodziców.

Stad tez moje pytanie w poscie 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no jesli router ma zewnetrzne IP to wszystko powinno smigac. Program od no-ip powinien aktualizowac IP routera i tu jego rola sie konczy. Masz adres domenowy który wskazuje na IP routera a dalej to juz musisz na nim ustawiac przekierowanie portów.

A porty przekierowujesz te co chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...