Skocz do zawartości

Usuwanie Sterownikow Karty Graficznej Ati


gms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym użytkownikiem Fedory. Mam problem ze sterownikami karty graficznej AMD Radeon HD 6320M. Odziwo pomimo wspierania mam czarny ekran gdzie powinien być ekran logowania.

 

Dodam że podczas instalacji z http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#AMD nie mogłem zainstalować

 

Sterowników dla jąder PAE:

yum install kmod-catalyst-PAE xorg-x11-drv-catalyst

 

ponieważ wyskoczyło że mam najnowszą wersje już zainstalowaną.

 

Skoro zrobiłem wszystko jak trzeba to wyczytałem że muszę odinstalować te sterowniki i zainstalować otwarte.

 

Przeszukując forum i googla nie znalazłem konkretnej "ścieżki", a nie chce nic namieszać i zwracam się o pomoc.

 

P.S. jestem w recovery mode. Mam nadzieje że z tej pozycji da się to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukujac forum i googla nie znalazlem konkretnej "sciezki", a nie chce nic namieszac i zwracam sie o pomoc.

Zastap opcje "install " opcja "remove". Do tych dwóch, które podales jako zaleznosc zainstalowal sie pewnie xorg-x11-drv-catalyst-libs, wiec tez go usun.

 

 

Nota bene w innym watku podajesz konfiguracje, z której wynika, ze masz 64-bitowy procesor. Nie rozumiem dlaczego instalujesz wersje 32 bitowa systemu? A jesli juz wersja 32-bitowa, to przy 3GB RAM mozesz zainstalowac "zwyczajne" jadro - rozszerzenie adresów ma sens przy 4 lub wiecej GB RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mnie teraz zatkalo, system mam zainstalowany 64x
To skad jadro PAE?

Uruchom system i pokaz moze

uname -r

Jesli instalowales na sile paczki 32-bitowe, to nic dziwnego, ze masz jakis dramat w systemie.

Zrób przeglad paczek, sprawdz które sa 32-bitowe. kernel-PAE nie ma prawa pojawic sie na systemie 64-bitowym, bo 64-bity obsluguja ilosc pamieci znacznie wieksza niz 4GB (nie pamietam jaka jednostka jest kolejna po petabajtach ;) [edit]chodzilo mi o eksabajt, czyli ok.tryliona bajtów[/edit])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...