Skocz do zawartości

[Virtualbox] Przenoszenie Pliku Do Innego Systemu


snd0cff

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, korzystam z win7 a na virtualboxie mam zainstalowanego linuxa ubuntu i chce przeniesc pewien program, by moc z niego korzystac rowniez w tym ubuntu i tu jest problem.

Sciagalem te guest additions ale nie widze zadnej roznicy(by cos sie dodatkowego w menu pojawiło? moze zle zainstalowalem?)

i nic nie dało.

W opcjac VB zaznaczylem folder do do udostepnienia, lecz co zrobic zeby zobaczyc go w tym ubuntu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to forum - to jest forum Fedory, przenosze do "Pozostale dystrybucje"

A jak instalowales GuestAddition w Ubuntu?

Moze wystarczy podmontowac udostepniony katalog?

sudo mount -t vboxsf <nazwa_udostepnionego_katalogu> /media

Edytowane przez WalDo
Dodałem "sudo" zgodnie z obyczajem Ubuntu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak instalowales to bedzie wiadomo czy poprawnie. I po co na plytke? Zapoznaj sie z funkcjonalnoscia VBox - potrafi emulowac CD/DVD bezposrednio z obrazu *.iso.

Na Fedorze trzeba zainstalowac paczki kernel-devel, kernel-headers i kompilator gcc. Na Ubuntu pewnie podobnie z tym, ze na pewno nie ma w tym systemie kernel-devel - jakos inaczej sie nazywa. Najlepiej pytac na forum dystrybucji a nie na pierwszym napotkanym forum linuksowym, bo kazda dystrybucja ma swoja specyfike.

 

Ponadto mozesz przeniesc plik np. za pomoca pendrive'a na USB, ale oczywiscie wspóldzielony folder jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales, ze wypaliles - dla mnie to dosc jednoznaczne okreslenie.

Samo wypalenie plytki lub skorzystanie z emulatora typu Alcohol nie oznacza zainstalowania :lol: Tym bardziej, ze instalacja powinna przebiegac na Ubuntu a nie na windach.

 

Uruchom system goscia, w okienku, w którym uruchomiles wybierz Devices → CD/DVD Devices → Choose a virtual CD/DVD disk file... (albo odpowiednik tej sciezki po polsku).

W systemie-gosciu (czyli w Ubuntu) zamontuj normalnie CD-ROM (albo sam Ci sie zamontuje), uruchom plik VBoxLinux*.run.

Tyle, ze jesli nie wiesz o co chodzi "co do tych fedorow i kerneli", to sugeruje uzupelnic wiedze o Linuksie (Wikipedia? Google? nie gryza), bo inaczej nie wróze sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz w ubuntu podmontowac ten katalog co udostepniles .

 

Np ja mam tak ze na fedorze mam wirtual boxa a na nim windowsa - i teraz zeby w windowsie miec dostepne katalogi musze je podmontowac - w windowsie robie sie to przez " dodaj miejscie sieciowe" i tam wtedy pojawia sie ten udostepniony katalog. W ubuntu zapewne tez musisz jakos podmontowac tez udostepniony katalog.

 

Tworzysz punkt montowania

 

sudo mkdir /media/vboxshared

 

mapujesz

 

 

sudo mount -t vboxsf katalog_wsp /media/vboxshared

 

Daje sobie glowe uciac ze tego wczesniej nie bylo Waldo :P dlatego napisalem ;) cos mi padlo na oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz dokladnie polecenie montowanie, które podajesz oraz nazwe udzialu, czyli z zakladki "Shared Folders" we wlasciwosciach tej maszyny wirtualnej odczytaj nazwe z kolumny "Name" (bo jakzeby inaczej ;))

 

Jesli poprawnie zainstalowales GuestAddiotion, to powinny dzialac serwisy na Ubuntu. Nie pamietam dokladnie jakie ale mozesz sprawdzic np. z konsoli

chkconfig --list | grep vbox

 

Poza tym jesli upierasz sie przy Ubuntu, to jeszcze raz polecam rozwiazywanie tych problemów na forum Ubuntu. JESZCZE MOCNIEJ zachecam do usuniecia z maszyny wirtualnej Ubuntu i zainstalowanie w to miejsce Fedory :) Na pewno szybciej uzyskasz skuteczna pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...