Skocz do zawartości

Nieczytelna, Brzydko Wyglądająca Czcionka [Fedora 17]


Murshtin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zainstalowalem na czysto swieza Fedore 17. Problem tkwi w tym, ze czcionki w niektórych miejscach w systemie i w przegladarce, i na stronach, wygladaja brzydko a za razem nieczytelnie. Sprawiaja wrazenie jakby byly posklejane w niektórych miejscach i bardzo przeszkadza to w uzytkowaniu systemu.

 

Ponizej kilka screenów ukazujacych problem.

(kliknij, aby powiekszyc)

 

zrzutekranuz20121119151.th.pngzrzutekranuz20121119151.th.pngzrzutekranuz20121119151.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie znasz jakiegos serwera poza tym badziewiem, na które trzeba sie zarejestrowac, zeby zobaczyc obraz w normalnej wielkosci?

 

Jesli dobrze widze, to chodzi o czcionki w przegladarce, wiec moze ustaw sobie? Jakie czcionki masz zainstalowane? Jaka przegladarka? Google-chrome? To Ustawienie→Pokaz zaawansowane→Dostosuj czcionki.

I jeszcze jedno. Moze zmieniles zoom przegladarki na wiekszy lub mniejszy niz 100%. W przegladarce wcisnij Ctrl+0 (zero)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie znasz jakiegos serwera poza tym badziewiem, na które trzeba sie zarejestrowac, zeby zobaczyc obraz w normalnej wielkosci?

 

Klikasz PPM na obrazek, juz po powiekszeniu i masz link do pelnego rozmiaru. :)

 

Co do reszty:

Nie chodzi tylko o czcionki na stronach internetowych. Spójrz na screen nr 1. Widac tam problem na tytulach kart, a tych czcionek w Google Chrome nie moge dostosowac... Poza tym problem nie wystepuje tylko w przegladarce.. Zdarzylo mi sie, ze wyskoczyl komunikat i polskie znaki byly znieksztalcone, badz zastapione dziwnymi znakami typu kwadrat.

 

 

Dorzucam jeszcze jeden sceen - spójrzcie na karty:

 

zrzutekranuz20121120084.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy masz wszystkie czcionki poinstalowane. Moze czegos brakuje? → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Czcionki

 

Co do imageshack.us, to wlasnie problem polega na tym, ze nie mozna powiekszyc obrazka a linki sa niedostepne dopóki sie nie zalogujesz. Chyba, ze ja czegos nie wiem, ale po najechaniu na obrazek i kliknieciu "lupki", która sie pojawia przenosi mnie do strony logowania. I to tyle na temat tego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do imageshack.us, to wlasnie problem polega na tym, ze nie mozna powiekszyc obrazka a linki sa niedostepne dopóki sie nie zalogujesz. Chyba, ze ja czegos nie wiem, ale po najechaniu na obrazek i kliknieciu "lupki", która sie pojawia przenosi mnie do strony logowania.

 

W 1-szym poscie sa miniaturki. Klikasz lewym przyciskiem myszy na miniaturke, otwiera sie strona z obrazkiem. Jesli chcesz zobaczyc go w pelnych rozmiarach nie klikasz lupy tylko klikasz prawym przyciskiem myszy na obrazek. Wyskakuje okienko z wyswietlonym linkiem bezposrednim - linkiem do pelnych rozmiarów obrazka. Przynajmniej u mnie dziala to bez zalogowania.

 

Sprawdz czy masz wszystkie czcionki poinstalowane. Moze czegos brakuje? → http://wiki.fedora.p...radnik#Czcionki

 

Dzieki! Pomoglo.. Wczesniej uzylem renderingu czcionek "freetype-freeworld" i bylo jak widac w 1-szym poscie. Teraz uzylem "freetype-infinality", zrestartowalem komputer i jest Ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...