Skocz do zawartości

[Fedora 17] Brak Dźwięku Mimo Działającego Mikrofonu. Hda Nvidia.


Rincewind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Sprawdziłem forum oraz przeszukałem google jednak póki co nic nie pomogło. Instalowałem pluginy, tworzyłem nowego użytkownika itp. Wszystko na nic. Jaki mam problem?

 

Miałem na laptopie Fedorę 17 z najnowszym kernelem i aktualizacjami - wszystko działało idealnie. Z pewnego powodu chciałem dokonać czystej instalacji zachowując katalog home. Zrobiłem tak, podczas instalacji musiałem się podłączyć do sieci. System zainstalował się normalnie ze wszystkimi aktualizacjami. Wgrałem pluginy (gstreamer itp.) jednak ku mojemu ździwieniu nie ma dźwięku. Wchodząc w ustawienia dźwięku mam ustawione urządzenie Analogowy Dupleks Stereo. Kiedy wchodzę w mixer dźwięku mam zaznaczone: HDA NVidia (Alsa mixer). Nie ma dźwięku nigdzie - w systemie, filmach, muzyce. Natomiast kiedy jestem na zakładce mikrofonu - widzę że reaguje na dźwięk normalnie. Nie wiem co z tym zrobić i jestem już tak skołowany, że nie wiem nawet co tu podać dlatego proszę o konkretne pytania - odpowiem możliwie dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego oddtważacza do muzyki czy filmów urzywasz więc napiszę na przykładzie smplayera

 

Opcje>>ustawienia>>sterownikwyjściowy Popróbuj różne opcje. alsa, alsa(0 0...), alsa(0 1..) czasami, mi się tak działo iż wpis default był błędny i dźwięku nie było słychać wówczas wyjście dźwięku trzeba było ustawić na sztywno w programie

 

W programie do muzyki którego urzywam Qmmp wyjście dźwięku ustawia się

 

ppm->ustawienia->dźwięk->wyjście.

 

Poprubuj ustawić różne opcje wyjścia dźwięku w twoim programie do muzyki czy filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...