Skocz do zawartości

Tp-Link8901G - Livebox2 - Który Ma ,Lepszy Zasięg ?


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie routerek TP LINK 8901G - to taki podstawowy model z 1 antenką za 100 zł .

Używam go do neostrady[wersja do 10 mega]

W przyszłym tygodniu będę mieć liveboxa , jak wiadomo - livebox nie ma wcale zewnętrznej anteny .

I teraz pytanie do osób które miały styczność z obydwoma tymi urządzeniami ;

które z nich ma lepszy zasięg WI FIw domu , parterowym , jeśli sygnał ma przechodzić przez 1 lub 2 ściany ?

Dzięki za wszelkie opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Livebox ma zasieg du_ny jak siemano. Jedyne, co ma dobre, to fajna obsluge przez przegladarke. Mozna nawet dobrac sie do niego przez telnet, zalogowac jako root i mocniej pokombinowac. Jesli to stare budownictwo z porzadnie zbrojonymi scienami (z domieszka odrobiny wilgoci), to za dwiema bedziesz moze w zasiegu. Jest róznie, zalezy glównie od tego z czego te sciany sa i ile w nich zelastwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec w poniedzialek przywiezli mi tego liveboxa .

Znalazlem w domu takie miejsce do jego ustawienia ze zasieg ma taki sam jak routerek tp-linka

Jest z nim 1 problem z którym nie moge sobie poradzic i prosze o pomoc .

Mam tez accespoint G DUO który pracuje jako repeator sygnalu WIFI .

Konfiguracja i wspólpraca pomiedzy routerem tp-linka a Apekiem przebiegala bezproblemowo ..

Z liveboxem Apek laczy sie i po kilku sekundach rozlacza a ikonka sieci zmienia sie w wykrzyknik ,

Panowie na infolinii neo nic mi nie doradzili , powiedzieli ze oni nie testowali wspólpracy liveboxa z accespointami .... Domyslne IP liveboxa - 192.168.1.1

IP accespointa - 192.168.1.254 .

Moze ktos z was zetknal sie juz z taka sytuacja ze accespoint wspólpracuje prawidlowo z jednym routerem a z innym laczy sie tylko na chwile i po kilku sekundach rozlacza .

Dodam jeszcze ze szyfrowanie w liveboxie wylaczylem .

W takim momencie ping na Apeka odpowiada a na liveboxa juz nie ,,,

Z góry dzieki za porady w tej sprawie .

A jak nalezy zalogowac sie do liveboxa poprzez TELNET ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sam poradziłem sobie ze skonfigurowaniem połączenia pomiędzy liveboxem i accespointem .

W ustawieniach sieci LAN w Apeku w opcji BRAMA zamiast 0,0,0,0 dałem 192.168.1.1

We właściwościach protokołu TCP/IPV4 ustawiłem ręcznie "na sztywno "parametry połączenia .

recznakonfiguracjapolac.th.jpg

Jakby nie było serwer DHCP w Apeku jest wyłączony ...

W teraz łączność pomiędzy Apekiem a LB2 jest prawidłowa , nawet po przywróceniu szyfrowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...