Skocz do zawartości

Obramowania Okien I Nie Tylko


revollter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z oknami polegający na tym że nie wyświetla mi się ramka nie mogę z przycisku zamknąć zminimalizować okna etc. Próbując włączyć menedźera okien niestety nie uruchamia się. Ponadto nie mogę zmienić przestrzeni roboczej. Proszę o pomoc jak rozwikłać ten problem..

Pozdrawiam :)

 

PS: mam fedorę z xfce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecej szczególów?

Fedora 32- czy 64-bitowa? Fedora 17? 18? A moze wziales z rawhide F19?

Z oknami masz tak od razu po instalacji czy bylo dobrze, cos dlubales w systemie i zniknelo? A moze po jakiejs aktualizacji tak sie stalo?

 

Wrózek tu nie ma. Jak nie napiszesz co robiles, to nikt Ci nie wywrózy co sie stalo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uname -a

Linux komprevt 3.6.1-1.fc17.x86_64 #1 SMP Wed Oct 10 12:13:05 UTC 2012 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

 

a i zauwazylem jeszcze jedna rzecz ze jak rozwija mi sie w oknie lista podpowiedzi czy cokolwiek innego np jak klikne historia to nic nie moge z tego wybrac bo znika ;]

a zainstalowany mam ten system juz dlugo i bylo okay nic w nim nie grzebalem ostatnio nagle przestalo dzialac.. pamietam tylko ze byly jakies ostrzezenia SElinux ale je zignorowalem nie sprawdzajac nawet ocb... ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly jakies ostrzezenia SElinux ale je zignorowalem nie sprawdzajac nawet ocb... ; /
Gratulacje, to bardzo rozsadne bylo :)

Wylacz SElinux i sprawdz czy cos sie poprawi. Na jedna sesje mozesz to zrobic z menu GRUB. Wejdz w edycje (wcisnij "e"), odszukaj linie zaczynajaca sie od "linux /vmlinuz..." i dopisz na koncu, po spacji "selinux=0" (bez cudzyslowu oczywiscie).

Jesli uda sie odpalic, to jako root uruchom przegladarke ostrzezen SELinux

sealert -b[/b]przeczytaj wszystkie ostrzezenia i wykonaj polecenia naprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, to bardzo rozsadne bylo :)

Czyli moja uszczypliwosc nie na miejscu, bo jesli wylaczenie SElinux nic nie zmienia, tzn., ze nie tu problem. Ale z czym jest problem nie mam pojecia, moze ktos inny na jakis pomysl wpadnie.

 

Jakiego desktopu uzywasz? Domyslam sie, ze Gnome, ale to moze byc istotne, wiec dobrze miec pewnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...