Skocz do zawartości

Jak Zmusić Drukarkę Do Pracy Z Zamiennnikiem .


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wczoraj cieszyłem się z udanej konfiguracji drukarki epsona a dziś mam problem którego 

nie potrafię sam rozwiązać. Otóż , na windows po wejsciu w ustawienia drukarki zauwayłem że 

kolorowe słupki pokazujące poziom tuszu pokazują niski poziom tuszu czarnego , choć kupiłem go 2 

tygodnie temu i wydrukowałem w międzyczasie raptem z 6 kartek . Nie kupiłem orginalnego 

tuszu epsona , ponieważ jest za drogi , kupiłem zamiennik firmy ACTIVEJET .

Wyjąłem na chwilę z drukarki kartridż z czarnym tuszem , delikatnie wstrząsnąłem go 

aby usłyszeć odgłos chlupania . Rzeczywiście - chlupanie ale niewielkiej ilości tuszu - usłyszałem .

Wówczas włożyłem kartridż z powrotem ale niestety wtedy drukarka nie "zaakceptowała "  kartridża .

Na obudowie świeci się światłem ciągłym kontrolka pokazująca całkowity brak pojemnika z tuszem w jego gnieździe .

Jak zmusić tego epsona sx235w by znów "zaakceptował czarny tusz firmy activejet .

Wielokrotne wymowanie go i wkładaniew nie pomaga .

Komplet oryginalnych 4 tuszy epsona kosztuje ... 178 zł  , przy rencie 916 zł to zdecydowanie za drogo .

Proszę o pilną pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, więc być może trochę będę konfabulował, ale...

Kiedyś słyszałem, że kartridż z tuszem po spadku poniżej określonego poziomu zostawia jakąś informację w urządzeniu i trzeba się nieźle nakombinować, żeby zmusić drukarkę do uznania nieoryginalnego kartridża.

Da się oszukać, ale trzeba w sieci poszukać sztuczek dla odpowiedniego rodzaju wkładu. Pamiętam, że kombinacja sprowadzała się do zaklejenia niektórych styków na kartridżu, włączaniu i wyłączaniu drukarki.

Ogólnie trzeba pilnować i wymieniać kartridże (nieoryginalne) zanim poziom tuszu spadnie poniżej określonego poziomu.

Ze względów oszczędnościowych kupiłem laserówkę - w eksploatacji okazała się znacznie tańsza a w użyciu wygodniejsza. oczywiście mowie o wydrukach cz-b. Wydruki kolorowe to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinkę temu pojechałem do najbliższego sklepu oferującego tusze , kupiłem podróbkę jakieś firmy[nazwy nie zapamiętałem]

Po włożeniu tego kartridża do drukarki został on "zaakceptowany " .

Wybrałem opcję "wydrukuj stronę testową " i wydrukowało ją prawie w całości ....

Prawie  bo  w końcowej fazie drukowania tej strony testowej wywaliło o błędzie tak jak to [slabo] widać

na fotce zrobionej komórką ;

problemepsontusz.th.jpg

Oddałem ten tusz z powrotem , nie wiem co dalej z tym wszystkim robić :angry:  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Te drukarki robią się naprawdę bardzo denerwujące. Ja mam starego HP i na razie nie mam zamiaru go wymieniać, bo teraz firmy robią taki schemat jak z telefonami komórkowymi: Kup pan tanio drukarkę, płać pan (abonament) za tusze. Trafiają się takie anomalie, że drukarka w promocji jest po 150 zł (nie głupia), a tusze do niej 160.

 

Później kombinują z rejestracjami i jak nie zarejestrujesz, to nie ma drukowania, jak zarejestrujesz i kupisz zamiennik, to albo nie będzie działać, albo będzie dodrukowywać jakieś pierdoły w stylu: uwaga, tusz nieoryginalny, może uszkodzić drukarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • WalDo locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...