Skocz do zawartości

Problem Z Internetem. Adres 169.254.139.197


pkpk1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem z internetem, cały czas mam brak internetu z ograniczonym dostępem na komputerze stacjonarnym. Mój adres ip to :169.254.139.197

Czytałem trochę w necie i robiłem chyba wszystko od instalacji nowych sterów po reset winsock. 

Udało mi się na chwile (do restartu komputera) aby był internet, po przez podłączenie stacjonarki przez kabel enternet do laptopa i ponownym wpięciu go do routera. 

Internet normalnie był, a gdy zresetowałem przestał działać. 

Czy można prosić o waszą pomoc bo już nie mam siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę internet z ograniczonym dostępem to mnie się z windowsem kojarzy :) nie z fedorą :P Ale jeśli się mylę to podaj wyniki komend

 

ifconfig 
route 
cat /etc/resolv.conf 
ping 8.8.8.8

 

to się zobaczy co jest przyczyną niedziałania sieci.

Jeśli na lapiku Ci internet działa - to daj też wyniki z laptopa. 

Jeśli na laptopie masz windowsa to daj wynik komendy start ->uruchom ->cmd następnie wynik komendy 

 

ipconfig /all
 

Prawidłowa konfiguracja sieci ułatwi nam rozpoznanie przyczyny nie działania internteu.

 

 

PS. Jeśli masz router to ip najczęściej jest z przedziału 192.168.xx.xx . Więc już to że podajesz ip 169.254.139.197 brzmi trochę podejrzanie.

Kto jest dostawcą twojego internetu??

Czy dasz radę skonfigurować router gdy zrobisz mu reset do ustawień fabrycznych?? (przy pomocy igły wciska się przycisk reset na routerze i przytrzymuje kilka sekund - zależy od modelu) (W wielu przypadkach nie jest wymagana żadna konfiguracja routera po takim resecie ale jeśli masz jakieś nietypowe rozwiązanie a router ci montował dostawca internetu to może być wymagane aby coś tam poustawiać). Sugeruje reset routera ze względu na to dziwne moim zdaniem ip które przydziela.

 

Pss. To jest forum o jednej z dystrybucji Linux która zwie się Fedora  https://www.google.pl/images?q=fedora&oe=utf-8&rls=org.mozilla%3Apl-PL%3Aunofficial&client=firefox-a&hl=pl&sa=X&oi=image_result_group&ei=tPtGUeQ-gqo617-BiAE&ved=0CD8QsAQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz skoro on podaje właściwe dane ręcznie i mu nie działa konfigracja/net to znaczy, że nie działa:

1.serwer dhcp w routerze albo klient

2. router nie jest poprawnie skonfigurowany do uzyskania internetu

3. ogólnie router nawala(co się zdaża)

 

Osobiście sprawdziłbym to trzecie. Najlepszym rozwiązaniem był by reset do wartośći fabrycznych i ponowna próba skonfigurowania :)

 

Rozważać tu jesze można, że nawala system Windows, ale najpierw warto sparwdzić router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli router jest tradycyjny  i port WAN to tradycyjne RJ45, to sugeruję podpiąć kabelek bezpośrednio do kompa i sprawdzić czy śmiga.

Prośba  mateczek o dodatkowe dane jest zasadna.

3. Problem istnieje być może faktycznie w routerze, więc jeśli to nie problem to reset (i ew. nowa konfiguracja, jeśli nie pójdzie na domyślnych ustawieniach).

2. Jeśli problem istniałby w systemie to bierzemy LiveCD uruchamiamy i nie ma bata necik lata (jeśli nie to bierzemy się za router).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...