Skocz do zawartości

Błąd Przy Próbie Zmiany Czasu


hoothoot145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zainstalowałem Fedorę 18 z KDE 64-bitową

próbuję zmienić czas klikając prawym klawiszem na zegarek na panelu, tam wprowadzam nowy czas, zostaję zapytany o hasło roota, wprowadzam. Zegarek pokazuje nową godzinę ale pojawia się okienko o treści "Error setting new time zone" i jakiś alert SELinuxa, mało tego, po restarcie komputera dalej jest stary czas.

W google wyczytałem że chodzi o zmianę label (etykiety?) pliku /.config/Trolltech.conf na default_t ale nie wiem jak sobie z tym poradzić.

Z konta roota próbowałem i to samo.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo działanie aplikacji pod KDE to nei pomogę, ale czas możesz zmienić normalnie z konsoli poleceniem date podając kolejno miesiąc, dzień, godzinę, minutę i sekundę. np. 25 marca, 22:10:00

su -

date 03252210.00

A jeśli masz dostęp do sieci, to najprościej włączyć synchronizację czasu przez sieć. Szybkie, oficjalne, polskie serwery udostępnia Główny Urząd Miar: tempus1.gum.gov.pl, tempus2.gum.gov.pl. Oczywiście domyślne też działają nieźle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadnę: masz Windows i Fedorę? A zegar na Fedorze ma godzinę różnicy w stosunku do rzeczywistego?

Jeśli tak, to wyłącz UTC i wtedy będzie dobrze.

Jeśli polecenie date z roota nie zmienia czasu poprawnie, to byłoby to co najmniej dziwne. Sprawdź tez czy masz ustawiona właściwą strefę czasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UTC - universal time clock. Czas wg zerowego południka, czas Greenwich.

Jesli nie masz Windows, to to nie będzie to. Jesli wyświetlały Ci się błędy SElinux to obejrzyj je dokładnie - zazwyczaj jest tam polecenie naprawy. Jeśli błędy już zniknęły, to możesz włączyć przeglądarkę "sealert -b".

[EDIT]

Możesz również wyłączyć testowo SElinux lub przełączyć w tryb permissive i potem próbować zmienić datę.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem jakiś fix i SELinux już nie zgłasza błędów. "Error setting new time zone" dalej jest.

UTC - mam ustawioną strefę czasową o takiej nazwie. Nie mogę jej zmienić bo ten sam błąd wyskakuje. Nie wiem jak to wyłączyć, w google nic nie znalazłem.

Właśnie odkryłem że nie mam pliku/folderu /etc/localtime, cokolwiek by to nie znaczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem że nie mam pliku/folderu /etc/localtime, cokolwiek by to nie znaczyło.

Sprawdź czy masz /usr/share/zoneinfo/Europe/Warsaw. Jeśli tak, to jako root
ln -s /usr/share/zoneinfo/Europe/Warsaw /etc/localtime
Jeśli nie masz /usr/share/zoneinfo/Europ/Warsaw lub w ogóle nie masz /usr/share/zoneinfo, to zainstaluj pakiet tzdata.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...