Skocz do zawartości

Gnome 3.6 Uciążliwy Panel


patlas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum więc z góry przepraszam jeżeli piszę w złym dziale :)
Mam taki problem że coś pozmieniałem przy pomocy aplickacji gconf, dconf albo jakimś extension że po naciśnięciu przyciska SUPER pojawia mi się ładne "menu" (to standardowe u po lewej menu ulubionych a po prawej menu obszarów roboczych) jednak strasznie uciążliwe stało się dolne "menu", nic ono nie wyświetla a jednak jest obszarem półprzezroczystym na którym nic się nie pojawia a zajmuje ono ciągle obszar pulpitu.

Wygląda to tak że nie mogę np kliknąć na pliki na pulpicie które znajdują się na poziomie ok 6cm od dołu ekranu (tak samo ma się to do wszystkich programów, fullscreenu yt - brak możliwości przewijania bo akurat na tej wysokości to się znajduje )

 

Mógłby mi ktoś wyjaśnić jak to usunąć (albo jak przywrócić gnoma do wersji po instalacji systemu - bo nigdzie tego nie mogę znaleźć w sieci :( )

 

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

PatLas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest dość dziwne, bo mniej więcej tak było w Gnomie 3.4. W 3.6 zmienili o tyle, że trzeba przytrzymać myszkę przy dolnej krawędzi ekranu, żeby tray się wysunął. Ale że 6 cm to musi być rzeczywiście irytujące.

 

Ale nie wiem na razie czego to wina - czy jakiegoś ustawienia w dconfie (gconf jeszcze o tyle o ile działa, ale jest pomału porzucany), czy sterownika grafiki, który uważa, że kursor jest gdzieś na dole (?), czy xorg.confa jesli masz. Najprościej będzie tak: zrób nowego usera, zaloguj się i sprawdź czy jest tak samo. Jeśli tak, to będziemy szukać w /etc, a jeśli nie, poszukamy w d(g)confie. Może to wina jakiegoś ustawienia ze starszych wersji Gnoma, które się przechowało po aktualizacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj ten dodatek on wylacza panel ktory pokazywał sie po  najechaniu myszka na dół krawedzi a uaktywnienie go nastepuje po nacisnieciu super+m moze to coś da 

 

https://extensions.gnome.org/extension/616/insensitive-message-tray/

 

ewentualnie 

/usr/share/gnome-shell/theme/gnome-shell.css 

 

#message-tray {

background: #2e3436 url(message-tray-background.png);
background-position: 0 0;
background-repeat: repeat;
transition-duration: 250;
height: 36px;
}

 

po kombinowac z czasem wyswietlania - wysokością, ogolnie w tym pliku mozna zmienic wiele rzeczy odnosnie tej tacki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby pomogło ale nie do końca :( 
Owszem tray ładnie się pokazuje po naciśnięciu super+m ale w dalszym ciągu pozostało coś na kształt tego traya co dalej powoduje problem :(

Chciałem zrobić printscreena ale gnome nie pozaala na zrobienie podczas wyświetlania menu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby pomogło ale nie do końca :( 

Owszem tray ładnie się pokazuje po naciśnięciu super+m ale w dalszym ciągu pozostało coś na kształt tego traya co dalej powoduje problem :(

Chciałem zrobić printscreena ale gnome nie pozaala na zrobienie podczas wyświetlania menu :(

 

Gnome to ma dużo do gadania:

scrot -d 10 zrzutka.png
i robi zrzut ekranu wszystko jedno czy jest menu, czy nie. Gimp ma bardzo podobną funkcję w Plik -> Utwórz -> Zrzut ekranu -> Opóźnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...