Skocz do zawartości

[Photivo] Błąd Kompilacji - C++0X_Warning.h


WalDo

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę z nudów, trochę w "celach naukowych" próbuję przekompilować źródła Photivo pod F19.

Zaciąłem się na komunikacie błędu

This file requires compiler and library support for the ISO C++ 2011 standard. This support is currently experimental, and must be enabled with the -std=c++11 or -std=gnu++11 compiler options.

Parametry są chyba przekazywane do kompilatora. Znalazłem w którymś z plików *.pro wpis QMAKE_CXX_FLAGS = -std=gnu++0x, co podobno odpowiada zapisowi -std=gnu++11.

 

Źródła pobrałem zgodnie z opisem na tej stronie → http://photivo.org/download/linux w części "Building Photivo". Do wymaganych - zgodnie z opisem - pakietów trzeba dodać jeszcze GraphicsMagick-c++-devel, w kilku plikach nagłówkowych zmienić #include <lensfun.h> na #include <lensfun/lensfun.h> i jakoś leci do momentu podanego wyżej.

 

Wie ktoś co z tym zrobić?

Chodzi mi tak jeszcze po głowie czy paczka C++/G++ pod Fedorą była kompilowana z odpowiednimi opcjami - w komunikacie jest info, że standard ISO C++ 2011 jest eksperymentalny, więc może potrzebne są jakieś dodatkowe opcje przy kompilacji kompilatora. Obecnie w F19 polecenie c++ (podobnie jak g++) zwraca:

Using built-in specs.
COLLECT_GCC=/usr/bin/c++
COLLECT_LTO_WRAPPER=/usr/libexec/gcc/x86_64-redhat-linux/4.8.1/lto-wrapper
Target: x86_64-redhat-linux
Configured with: ../configure --prefix=/usr --mandir=/usr/share/man --infodir=/usr/share/info --with-bugurl=http://bugzilla.redhat.com/bugzilla --enable-bootstrap --enable-shared --enable-threads=posix --enable-checking=release --with-system-zlib --enable-__cxa_atexit --disable-libunwind-exceptions --enable-gnu-unique-object --enable-linker-build-id --with-linker-hash-style=gnu --enable-languages=c,c++,objc,obj-c++,java,fortran,ada,go,lto --enable-plugin --enable-initfini-array --enable-java-awt=gtk --disable-dssi --with-java-home=/usr/lib/jvm/java-1.5.0-gcj-1.5.0.0/jre --enable-libgcj-multifile --enable-java-maintainer-mode --with-ecj-jar=/usr/share/java/eclipse-ecj.jar --disable-libjava-multilib --with-isl=/builddir/build/BUILD/gcc-4.8.1-20130603/obj-x86_64-redhat-linux/isl-install --with-cloog=/builddir/build/BUILD/gcc-4.8.1-20130603/obj-x86_64-redhat-linux/cloog-install --with-tune=generic --with-arch_32=i686 --build=x86_64-redhat-linux
Thread model: posix
gcc version 4.8.1 20130603 (Red Hat 4.8.1-1) (GCC) 
[EDIT]

próbowałem jeszcze dodać we wskazanych w błędzie plikach *.h definicję

 #define __GXX_EXPERIMENTAL_CXX0X__ 1 
ale też bez skutku. Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...