Skocz do zawartości

Tleenx2! Instalacja


jacek łowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy skąd instalujesz. Ze źródeł? Jeśli tak i masz z tym problemy to polecam programik checkinstall łatwy w użyciu i pomaga bardzo. Wystarczy tylko po poleceniu make wpisać checkinstall z odpowiednią opcją a on ci utworzy pakiecik rpm przy którego instalacji wyrzuci ci ewentualne braki w zależnościach ale z tego co wiem to tleenx wymaga tylko libtlen.

 

A tak na marginesie to poszukałbym paczek :) np:

http://tleenx.sourceforge.net/?mod=download

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma błędnego koła.

Po zainstalowaniu wszystkich paczek zacznie działać na 100%!!!

 

Jeśli masz do linuksa tekie podejście jak do instalacji tleenx2 to raczej daj sobie spokuj z tym systemem.

podczas instalacji wyskakują powiadomienia ze dana paczka jest powiązana z inna i potrzebuje jej do poprawnego dziłania po doinstalowaniu jej znów coś i znow błędne koło

 

COŚ?! Jakie COŚ?! Nawet ci się przeczytać nie chce jakich paczek ci brakuje? Winszuje uporu i samozaparcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Producent" pisze, że jeśli rpm się nie instaluje z powodu zależności to należy dodac opcje "--nodeps" przy instalacji - sprawdziłem działa (FC2).

Niestety potem przy każdej aktualizacji apt'em konieczne jest usunięcie pakietu, bo jest niepoprawnie zainstalowany.

 

Zrobiłem sobie sam rpm-a ze źródeł (korzystając ze wspomnianego wyżej 'checkinstall') - niestety pakiet robiłem pod Auroksem 9.2 bo pod FC2 checkinstall wywala błąd ochrony pamięci :( i nie wiem co z tym fantem począć :(

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie sam rpm-a ze źródeł (korzystając ze wspomnianego wyżej 'checkinstall') - niestety pakiet robiłem pod Auroksem 9.2 bo pod FC2 checkinstall wywala błąd ochrony pamięci sad.gif i nie wiem co z tym fantem począć sad.gif

 

Moge pomóc jedynie w błędzie z ochorną pamięci, dostałem te polecenia na forum jedno z nich pownno na pewno zadziałać. przed uruchomieniem programu należy uruchomić jedno z nich i zostawić akltywne przez cały czas używania programu.

 

prelink -vm `which amule`

 

lub

 

touch /var/lib/misc/prelink.force && /etc/cron.daily/prelink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do checkinstall to napisałem już w innym wątku, ale dopisze i tutaj.

Jest nowa wersja checkinstall 1.6.0beta4, która usuwa problem ochrony pamięci.

Można pobrać stąd: http://asic-linux.com.mx/~izto/checkinstal...-1.6.0beta4.tgz

 

Przy użyciu nowego checkinstall'a można ze źródeł zbudować poprawnego rpm-a pod Fedorę.

 

Pozdr,

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...