Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją Fedora 20 Na Dysku Z Win7


madasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na pierwszej partycji dysku win7, druga połowa dysku jest pusta.

Przy próbie instalacji Fedory 20, otrzymuję komunikat o problemie:

"sda może nie posiadać wystarczającej ilości miejsca, aby GRUB2 mógł osadzić core.img podczas używania systemu plików ext4 na partition"

 

Dzieje się tak zarówno przy automatycznym partycjonowaniu, jak też przy ręcznym zalecanym w "podręczniku".

Zostawiałem też po kilka GB zupełnie nie przydzielonego miejsca i wciąż to samo.

 

Jak instalowałem Fedore 20 na zupełnie pustym dysku - poszło bez bólu.

Co powinienem zrobić, aby nie uszkodzić partycji z "wingrozą", ale jednak zainstalować Grub'a i Fedorę?

 

Nie muszę chyba już dodawać, że jestem dość...zielony :)

 

 

Dzięki za pomoc

Marcin

 

Przeniesione z działu 'Propozycje, uwagi, błędy". Proszę o więcej skupienia podczas zakładania kolejnych wątków.

Sorror

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie: czy masz na dysku wolne miejsce niepodzielone na partycje?

Jeśli tak to → http://www.youtube.com/watch?v=ijqOMIkAcjE. Filmik jest wprawdzie o instalacji F18 obok W7, ale w przypadku F20 różnice w części dot. podziału dysku na partycje są niewielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja też mam problem z instalacją Fedory 20 na dysku z Win7. Mam 200GB - nieprzydzielonego miejsca na dysku. Zrobiłam wszystko dokładnie jak na filmiku (próbowałam nawet z większą ilością pamięci na boot i swap). Po ręcznym partycjonowaniu i zatwierdzeniu wszystkiego w głównym oknie instalacji przy opcji cel instalacji wyświetla się komunikat: "błąd podczas sprawdzania konfiguracji urządzeń do przechowywania danych". Jakieś rady/propozycję co jest nie tak? Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...