Skocz do zawartości

[Solved] Fedora 19 Od Zera - Grub Się Nie Odpala


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na wstępie z góry proszę by mnie nie linczować za sposób partycjonowania (acz może to być przyczyna).

Instaluję sobie dzisiaj w nocy Fedora 19 od zera jak to zwykle bywa, partycjonowanie klasycznie tak jak robię od 6 lat czyli:

- /boot - 500 MB

- / - "reszta"
- SWAP - 2 GB

Przez tyle wydań Fedora wszystko było w porządku to nie robiłem sobie nowych nawyków "bo po co".

Jednakże ta Fedora chyba chce mi to złamać, najpierw GRUB się posypał o jakiś pliczek normal.mod, który razem z całym katalogiem znalazłem w paczce na płycie instalacyjnej i spod systemu "W" na chama wkleiłem do /boot/grub.

Ten problem się zamknął, pojawił się nowy, którego już za bardzo nie rozumiem, załączam "zdjęcie" (jako, że screenshota nie da rady zrobić przecież):

GRUB-Crash

 

Jestem w stanie w razie potrzeby dostać się na w/w partycje z prawami read/write lub stworzyć jakiś LiveUSB thing...

 

Z góry dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia

 

Subaru

 

EDIT #1

Tak uczynię za moment, robiłem LiveUSB, już się biorę do pracy :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób chroot z jakiegoś LiveUSB i na początek wygeneruj od nowa grub2.cfg i zainstaluj.

Jak to nie pomoże to pokaż co masz w /etc/default/grub.

 

[EDIT]

chroot z wersji live http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB#Odzyskiwanie_GRUB_z_wykorzystaniem_LiveCD.2FLiveUSB

potem

grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub2.cfg
grub2-install /dev/sdX #co za "X" to sam namierzysz, pewnie "a"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się zaplątałem, ale za drugim razem już wykonałem te polecenia należycie

Tu jest wynik grub2-mkconfig

http://pastebin.com/HjaSpLBW

Zaś tutaj wynik grub2-install

http://pastebin.com/100f6sYt

Potworzył trochę plików na /boot i niby wydawałoby się, że jest ok, ale dalej wywala mnie do promptu grub> tylko tym razem jest większy komunikat o włączonej minimalistycznej obsłudze czy coś (załączę zdjęcie przy następnym reboot)

Wpisałem mu "boot" to mi zwrócił, że muszę najpierw wczytać Kernel

 

W /etc/default nie ma nic o nazwie grub co ciekawe

 

P.S. - Czemu ściągnąłem Live Gnome a nie KDE T_T (problemy pierwszego świata xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh god no!

Nie babram się z RAID, nigdy przenigdy!

Mam owszem dwa dyski ale drugi z tym gorszym systemem odpinam zawsze na czas instalacji (na wszelki wypadek)

Na dysku z Fedorą mam co prawda obok 2 partycje z danymi ale w EXT3 (albo 4 może nawet)

Jednakże żadnego RAID nie prowadzę o_o

Mogę spróbować przeinstalować całą Fedorę, czemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Metal Gear, tego się nie da zrozumieć xD

Zadziałało, nie wiem co dokładnie więc spiszę co wykonałem:

- Wykonałem fsck na partycję /boot oraz / (z poziomu gparted na LiveUSB Fedora bowiem bez bicia przyznam się, nie pamiętałem co w linii komend za opcje wpisać)

- Wykonałem raz jeszcze chroot magic

- Wykonałem instalację od zera formatując partycje /boot , / , swap , boot_grub (może przez tą ostatnią dodaną tym razem do formatu coś to dało)

Fedora się uruchomiła i jest gotowa do pracy

 

Bardzo dziękuję Ci WalDo za pomoc :)

Temat można zamknąć w razie potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...