Skocz do zawartości

Windows + Gnu/unixy - Delikatnie Uszkodzony Bootloader


soanvig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na laptopie HP zainstalowałem Windows 7, następnie Elementary  OS. Wybór systemu działał. Następnie usunąłem partycję Elementary i w jej miejsce zainstalowałem Fedorę. No i w tym momencie, kiedy z logo HP powinno przejść do wyboru systemu do bootowania, na logu pojawią się miejscowe "graficzne artefakty" (delikatnie się zniekształca) i wyboru systemu nie ma - domyślnie uruchamia mi się Fedora. Doszedłem po jakimś czasie jednak do tego, że ten wybór systemu jest, tylko nie pojawia się stosowne menu na ekranie: kilka razy kliknąłem strzałką w dół i następnie ENTER i zaskoczył Windows.

 

Co w takim momencie mogę zrobić? Naprawianie mbr z poziomu Windowsa znowuż skończy się tak, że w ogóle nie będę mógł wybrać Fedory. Nie jestem zbyt dobrze obeznany w temacie GNU/Unixów i czuję się trochę bezradny, wobec tego problemu. Czy w jakiś sposób przeinstalowanie GRUB może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zalecałbym ostrożność.

Sądząc po datach projekt Rescatux jest od dawna nierozwijany. Stabilna wersja obsługuje tylko GRUB (ten pierwszy). W przypadku GRUB2 rozwój zakończył się na wersji 1.98 (czyli tej "prawie GRUB2) a Rescatux z tą wersją o ile dobrze patrzyłem jest wersja niestabilną, beta.

Nie ryzykowałbym posługiwania się niepewnym, przestarzałym narzędziem mając pod ręką prostą, sprawdzoną metodę "ręczną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...