Skocz do zawartości

Jaki Wpływ Kabli Na Szybkość Internetu?


adamdyg

Rekomendowane odpowiedzi

Za niedługo kończy mi się umowa z dostawcą internetu więc zaczęły się telefony z propozycjami jej przedłużenia. Mam internet 10 Mb - choć i tak wydaję mi się, że tylko na papierze - i proponują mi zwiększenie prędkości.
 

No i pytanie moje brzmi: jak cała sieć budynku nie była wymieniana przez lata, to czy jest możliwa większa prędkość?

 

W ogóle oni mają wiedzę na temat stanu mego okablowania ?

 

No i na koniec pytanie - ile będzie kosztowała taka instalacja - http://www.teletechnika-system.pl/okablowanie-strukturalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak zacząłbyś od poinformowania w jakiej technologi jest wykonana obecnie twoja sieć albo przynajmniej jakiego masz dostawce? Bo tak to z fusów można co najwyżej wróżyć.

 

Co do okablowania strukturalnego to też można powróżyć ile by kosztowała bo skąd ktoś ma wiedzieć czy twój budynek to jest jakaś ziemianka czy SkyTower we Wrocku. Pisz konkrety a najlepiej do nich zadzwoń i zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takiej sytuacji po tej firmie nie spodziewałbym się za wiele. Oni mają wiedzę jakie łącze wchodzi do twojej kamienicy ile osób z niego korzysta w połączeniu z telekomuną, i na tej podstawie obliczają jaką teoretyczną przepustowość mogą ci za oferować. Tyle tylko, że z tym jest różnie. Jeżeli masz 10 Mbps i tyle ci wyciąga na wiarygodnym speedteście to możesz próbować zwiększyć w innym razie odradzałbym, bo możesz tylko pieniądze w błoto wyrzucić.

 

Termin "zwykła kamienica" dalej nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pytanie moje brzmi: jak cała sieć budynku nie była wymieniana przez lata, to czy jest możliwa większa prędkość?

No, bez żartów 100Mbps to już był standard z 15 lat temu ;)

 

W ogóle oni mają wiedzę na temat stanu mego okablowania ?

No, to chyba nie to forum, prawda? ;) Tak samo jak pozostałe pytania zresztą. To sa pytania na forum Netii albo wprost do ich wsparcia.

 

W sumie przez chwilę chciałem przenieść do offtopic, bo nic związanego z fedora tu nie widzę. W ciemno strzelę, że kolega nawet Linuksa nie ma zainstalowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: 

Mam internet 10 Mb - choć i tak wydaję mi się, że tylko na papierze - i proponują mi zwiększenie prędkości.

 

Ja też mam w Netii, bardzo podobna sytuacja.

Kable miedziane, ADSL lub DSL , ( na byłych kablach Dialogu jeszcze )

Maksymalna przepustowość u mnie około 12-13Mb/s,

wcześniej oferowali mi " do " 50 Mb/s , dzwoniąc, pytając się potem czemu nie mam nawet pełnego 20Mb/s

 dowiedziałem się, że te 50 Mb/s miałbym w innej technologii.

 

Co do maksymalnej przepustowości kabli miedzianych to nie wiem, kiedyś coś wygooglałem, że żeby zwiększyć transfer oni nie wymieniają

kabli na światłowody, a urządzenia pośredniczące, ( stąd pewnie te skróty ADSL, DSL i inne )

Poczytaj np. na różnych stronach wiki, np.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Subscriber_Line

 

Co do mierzenia maksymalnej przepustowości przez operatorów....

Wydaje mi się że oni nie mają możliwości tego fizycznie jak zmierzyć do póki Ci tego internetu nie podłączą.

Dlatego często to co oni mierzą zazwyczaj się nie pokrywa.

No i jeszcze mylący fakt że skoro mogę mieć do 50 Mb/s to mogę mieć równe 20 Mb/s.

Niestety Netia mi za darmo kabli nie wymieni, musiałbym  wziąć te 50Mb/s i potem przerzucić się na te 20 Mb/s.

 

Mogę powiedzieć tylko ,że operatora wybrałem z pełną świadomością, kiedyś mieć 4 Mb/s a 12Mb/s to była różnica,

zwłaszcza że cenowo 12Mb/s było ciut lepsze. ( czytaj 20Mb/s )

 

Jeżeli chodzi o Netię to w określonym terminie wymienionej w podpisywanej umowie można zrezygnować z usługi ,

gdyby jakość internetu użytkownikowi nie odpowiadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...