Skocz do zawartości

Dźwięk Zniknął Bez Przyczyny (F20, Kde4)


addos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem nie dotyczy mojego komputera tylko znajomej (oddalonej zbyt daleko żebym tam poszedł osobiście, więc pozostaje tylko zdalne działanie).

Znajoma działa bez znajomości hasła roota, a do sudo nie jest dopisana więc nie ma szans żeby coś namieszała.

Jeżeli chce coś zmienić to kontaktuje się ze mną i ja tym zarządzam. Tak jest lepiej bo wiem, że nic nie namiesza :)

 

Wieczorem dźwięk działał, a rano po włączeniu komputera już nie działa.

W międzyczasie nic nie było dodawane ani usuwane jeżeli chodzi o paczki w systemie.

Teraz nie mogę się z nią połączyć żeby wkleić tu jedną rzecz ale pisząc z głowy mogę podpowiedzieć, że gdy z konsoli uruchamiam np. Clementine jako root ale tak:

env ALSA_PCM_CARD=ud501 /usr/bin/clementine

to dźwięk działa poprawnie. To samo jako zwykły user już nie działa.

Zaznaczam, że pomiędzy "env" a ścieżką do programu jest wpisane coś innego ale nie mogę teraz tego wstawić bo tej osoby nie ma teraz przy komputerze.

Znalazłem w sieci pierwszy lepszy przykład. Chodzi mi bardziej o to, żeby pokazać, że karta działa tylko gdy się robi jakieś obejścia. Jak już będzie przy komputerze to wkleję dokładną zmienną.

 

Aha... oprócz karty dźwiękowej jest jeszcze kamera (USB) z wbudowanym mikrofonem, ale w ustawieniach systemu Phonon wybrana jest ta poprawna (na pierwszym miejscu jest karta dźwiękowa) i nawet test nie działa.

 

Mam pytanie: jak w samym KDE4 wyzerować ustawienia dotyczące dźwięku? Jedyne co mogę to tylko zamieniać miejscami karty (w zakładce Phonon) i testować czy grają. Ale już usuwać tych kart nie mogę. Czy da się to zrobić? Jak zmusić KDE4 do wyzerowania całości audio i ponownego zbudowania tego?

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem całość ustawień KDE z katalogu domowego.

Wywaliłem całe KDE (oraz trochę innych śmieci) i pociągnąłem KDE ponownie z repozytorium.

Teraz działa i dźwięk i logowanie (inny wątek).

 

http://forum.fedora.pl/topic/26730-f20-kde-zamiast-pulpitu-powrót-do-ekranu-logowania/

 

Przy okazji inne rzeczy zaczęły działać, np. nie mogłem zmusić do działania KMail ponieważ Akonadi z nie wiadomych przyczyn nie chciał się włączać. Teraz jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...