Skocz do zawartości

F20 Kde - Zamiast Pulpitu Powrót Do Ekranu Logowania


addos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

UWAGA na starcie: tylko root ma uprawnienia do YUM i tylko ja znam hasło do roota, zwykły user nic nie może dodać ani usunąć bez mojej ingerencji, nawet sudo nie działa.

 

Zainstalowałem znajomej F20 KDE4 i do ostatniego włączenia komputera było wszystko OK. Ponieważ zniknął dźwięk bez żadnej przyczyny (wczoraj był, a dzisiaj rano już go nie ma) więc zacząłem zdalne sprawdzanie (300 km ode mnie). Osobiście używam innej dystrybucji i nie mam problemów z dźwiękiem (używam samej ALSA, a na F20 było PulseAudio). 

 

Reinstalacja/usunięcie:



Usunięcie wine-pulseaudio-1.7.18-1.fc20.x86_64 @updates
Usunięcie pulseaudio-utils-4.0-13.gitf81e3.fc20.x86_64 @updates

Ponowna instalacja alsa-firmware-1.0.27-2.fc20.noarch @fedora
Ponowna instalacja alsa-lib-1.0.27.2-2.fc20.i686 @fedora
Ponowna instalacja alsa-lib-1.0.27.2-2.fc20.x86_64 @fedora
Ponowna instalacja alsa-tools-firmware-1.0.27-3.fc20.x86_64 @fedora
Ponowna instalacja alsa-utils-1.0.27.2-4.fc20.x86_64 @updates

Poniższe to chyba przy aktualizacji się pobrały:



Zaktualizowano trousers-0.3.11.2-3.fc20.x86_64 @updates
Aktualizacja 0.3.13-1.fc20.x86_64 @updates

Nic innego tego dnia nie było zmienianie. Tyle podaje: yum history info.

Teraz nie dość, że dalej nie ma dźwięku, to jeszcze proces logowania nie kończy się wyświetleniem pulpitu plasmy tylko wraca do ekranu logowania.

Nie widzę dokładnie ale z opisu znajomej zaczyna się proces wczytywania "pulpitu" i nagle powrót.

W polu "Typ sesji" nie ważne co się wybrało to i tak wracało do tego ekranu logowania.

Pobrałem na próbę LXDE i pojawiła się nowa opcja w polu "Typ sesji".

LXDE ładuje się poprawnie (dźwięku nie ma).

 

Nie wiem co jest grane bo nie widzę powodów dla którego usunięcie czy reinstalacja powyższych paczek doprowadziło do braku możliwości zalogowania się na pulpit.

 

Jak zaznaczyłem wyżej znajoma nie ma możliwości zmiany czegokolwiek. Tylko ja (jako root) znam hasło i wtedy mnie prosi o zdalną administrację.

Na szczęście da się przełączyć do konsoli i tam internet działa, ale nie mam doświadczenia z F20 i widzę, że różni się to od innych znanych mi dystrybucji.

 

Może jakaś podpowiedź? Miał ktoś podobny problem?

 

Nie jest to co prawda tematem tego wątku ale wszystko zaczęło się od zniknięcia dźwięku bez żadnej przyczymy.

Dźwięku nie ma ani w KDE ani w LXDE chociaż karta dźwiękowa była poprawnie rozpoznana w Ustawienia modułu Phonon (w przypadku KDE).

Identycznie mam u siebie w Archu i u mnie to działa. A tutaj nie i nie wiem gdzie jest różnica.

 

Problemem aktualnie jest oczywiście przywrócenie możliwości zalogowania się do KDE4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku, to zacząłbym od ustawień głośności. Może któryś z potencjometrów jest wyciszony? Jeśli brak dźwięku we wszelkich mediach (odtwarzacze filmów, dźwięku, filmy na YT itp), to może główny kanał na którymś z urządzeń jest wyciszony. Fizycznie karta jest jedna, ale u mnie pojawia się kilka urządzeń "wirtualnych". Kiedyś tak miałem, że na PA wszystko wyglądało OK, a na innym główny dźwięku był wygłuszony.

 

Poza tym warto by wiedzieć co było uruchamiane przed ostatnim poprawnym włączeniem. U mnie np. jak włączam jakiś film na YT, to dźwięk w TV "siada" o połowę, więc gdzieś są jakieś niezgłębione tajemnice PA+ALSA.

Precyzyjnie nie pomogę, bo korzystam z XFCE - na mojego blaszaka wypasiona plasma to za wiele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

1. Spróbuj stworzyć nowego użytkownika ( w terminalu lub w sesji LXDE), a potem się zalogować na tego nowego przez ekran logowania wybierając pulpit plazmy.

2. Jeśli ok to usuń konfigurację kde z katalogu użytkownika, na którego nie można się zalogować

 

Pozdrawiam,

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisałem kilku informacji.. trochę za szybki byłem  :)

Może rozszerzę temat o to co zrobiłem zanim zawitałem na forum:

1. Ponieważ w kółko F20 wracała do ekranu logowania, to sprawdziłem czy da się przełączyć na konsolę (Ctrl + Alt + F2, F3, F4 ...)

Dało się przełączyć więc sprawdziłem czy działa internet i okazuje się, że działa. Dlatego mogłem dociągnąć LXDE

2. Na czystym profilu nowego użytkownika sprawdziłem czy da się zalogować - niestety też wraca do ekranu logowania.

Nic nie pomaga wybieranie z opcji "Typ sesji" wszelkich innych możliwości, np. kde-plasma-save (z głowy piszę więc proszę o wyrozumiałość)

3. Dociągnąłem LXDE i ono ładuje się poprawnie.

 

3. Odnośnie dźwięku to może stworzę nowy wątek bo nie chcę śmiecić forum.

Poza tym to może komuś się to kiedyś przydać a raczej nie będzie tego szukał w wątku o problemie z logowaniem :)

 

http://forum.fedora.pl/topic/26731-dźwięk-zniknął-bez-przyczyny-f20-kde4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skasowałem całość ustawień KDE z katalogu domowego.

Wywaliłem całe KDE (oraz trochę innych śmieci) i pociągnąłem KDE ponownie z repozytorium.

Teraz działa i dźwięk i logowanie (inny wątek).

 

http://forum.fedora.pl/topic/26731-dźwięk-zniknął-bez-przyczyny-f20-kde4/

 

Przy okazji inne rzeczy zaczęły działać, np. nie mogłem zmusić do działania KMail ponieważ Akonadi z nie wiadomych przyczyn nie chciał się włączać. Teraz jest OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...