Skocz do zawartości

Problem Z Xbmc Gotham 13.1


paluch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpaleniem XBMC gotham 13.1 na Fedora20 lxde. Zastanawiam sie czy jest sens w ogole kombinowac, gdyz chce XBMC uruchomic na laptopie Dell latitude d600, ktory jest bardzo slaby jezeli chodzi o parametry ( Intel M 1.3 ghz, 512mb ram, 30 gb hdd, karta graficzna ATI Radeon 9000. Dodam, ze mam zainstalowane odpowiednie pakiety i program XBMC Gotham 13.1, cenna dla mnie bylaby jakakolwiek porada odnosnie konfiguracji XBMC aby ruszyl na wyzej opisanym sprzecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest banalny probuje uruchomic program i nic sie nie dzieje ;), w ogole to moj pierwszy dzien systemem Fedora, wczesniej glownie uzywalem dystrybucji opartych na ubuntu.

 

z gory dzieki za podpowiedz :)

Edytowane przez WalDo
Usunięcie opisu problemów niezwiązanych z XBMC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na początek → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik

 

Jak instalowałeś XBMC? Z repozytorium?

Jeśli tak, to jakie repozytoria masz włączone? Fedora nie Ubuntu - tu więcej nie znaczy lepiej.

yum repolist
Uruchom XBMC w terminalu - może pokaże dlaczego się nie uruchamia.

 

I ogólna zasada: jeden wątek - jeden problem.

Kłopoty z dźwiękiem opisz w osobnym temacie stosownie zatytułowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z XBMC rozwiazalem, a oto moje repozytoria :

 

[paluch@localhost ~]$ yum repolist
Wczytane wtyczki: langpacks
adobe-linux-i386                                                            2/2
identyfikator repozytorium            nazwa repozytorium                   stan
adobe-linux-i386                      Adobe Systems Incorporated               2
fedora/20/i386                        Fedora 20 - i386                     32493
rpmfusion-free/20/i386                RPM Fusion for Fedora 20 - Free        391
rpmfusion-free-updates/20/i386        RPM Fusion for Fedora 20 - Free - Up   651
rpmfusion-nonfree/20/i386             RPM Fusion for Fedora 20 - Nonfree     178
rpmfusion-nonfree-updates/20/i386     RPM Fusion for Fedora 20 - Nonfree -   459
russianfedora-free/20/i386            Russian Fedora for Fedora 20 - Free     54
russianfedora-free-updates/20/i386    Russian Fedora for Fedora 20 - Free     46
russianfedora-nonfree/20/i386         Russian Fedora for Fedora 20 - Nonfr    19
russianfedora-nonfree-updates/20/i386 Russian Fedora for Fedora 20 - Nonfr     8
updates/20/i386                       Fedora 20 - i386 - Updates           14969
repolist: 49270
 

teraz pozostaje rozwiazac problem z dzwiekiem, ale to zaloze temat w innym dziale, dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...