Skocz do zawartości

Fedora 20 Nie Widzi Ssd W Amilo Pa1510


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ja w temacie.

Windows Xp normalnie się zainstalował i wykrył dysk prawidłowo. Dziś z kolei ściągnąłem najnowszą wersje Fedory i jakież było moje zaskoczeni gdy się okazało że Anakonda nie widzi dysku. Nie można w żaden sposób go dodać, albo ja nie potrafię.

Wcześniej miałem zwykły HDD i nigdy nie było kłopotów z wykrywaniem dysku do czasu kiedy HDD się uszkodził i postanowiłem go wymienić na SSD.

Proszę o jakąś poradę co mogę z tym zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno są takie przeboje, jeśli komputer jest na (U)EFI a dysk w starym układzie partycji (czyli nie w GPT). Oczywiście to tylko jedna z teorii, niemniej rzuciła mi się niedawno w oczy, ponieważ ostatnio jest coś lawina o niewidocznych partycjach i w tym najczęściej tkwiła przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o partycje tylko o cały dysk. Windows Xp działa, BIOS dysk widzi. A Anaconda nawet nie piernie w stronę dysku by go zobaczyć. Jak chce wybrać "cal instalacji" to tam po prostu nic nie ma. BTW. Moj laptop to juz dosc wiekowe cudo i zadnych przebojów typu UEFI w nim jeszcze nie ma. Ot porostu zwykły laptop z technologia z ubiegłej dekady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to Fedora 20, czy 19? Pytam, bo może warto sprawdzić starszą wersję i ew. zrobić ugrade. Z doświadczenia wiem, że instalator 20 jest nieco zabugowany i osobiście również nie mogę zainstalować 20, choć z nieco innej przyczyny (czyli muszę instalować 19 i dopiero upgrade do 20).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trafiłem na podobny problem z Fujitsu S751, dyskiem SSD i Fedorą 20.

Próbowałem kilka razy zainstalować F20 na tym dysku i niestety instalator się wywalał z jakimiś dziwnymi komunikatami. Dysk był "dziewiczy", więc spróbowałem innej drogi - ściągnąłem wersję Live F20, wybrałem opcję Install to Hard Drive, a po restarcie tradycyjnie odpaliłem instalator z płyty DVD i ... F20 już gości na moim dysku :)

Być może to problem instalatora (jak pisano wyżej) na DVD - z ISO Live wszystko działa tak jak powinno.

 

--

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19-tka tez tego nie ruszyła :/ 

Odpaliłem nawet Gparted z płyty, też nic. Jak dołączę dysk na USB to go moment wynajduje, SSD natomiast jakby nie istaniał dla Linuksa. Ale zaczynam się delikatnie obawiać gdyż zauważyłem że nagle CD-ROM zaczą znikać tak w Windowsie jak i w biosie. Choć go tam nie wykrywało to GParted sie odpalił. :/ 

Zaczarowany Fujitsu kurna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...