Jump to content

Recommended Posts

Meczy mnie jeszcze cos...

czasami mi sie zdarza mi sie ze podczas kompilacji nie potrafi rozpoznac jakichs wyrazow,

ze wzgledu na brak zainstalowanych zaleznosci, nawet pomimo pliku configure, czy cmake.

Podejrzewam, ze IDE czy gdb tez nie wiele mi powie,

myle sie , czy gdb tez idzie dojsc do tego ?

Bo czesto sie asekuruje google, ale nie zawsze znajduje rozwiazanie.

[...] podczas kompilacji nie potrafi rozpoznac jakichs wyrazow,[...]

"Wyrazów" w jakim sensie? Nazw klas, metod czy bibliotek? Jeśli o to chodzi to zazwyczaj "yum search" powinien coś powiedzieć. Albo "yum provides". Zazwyczaj chodzi o jakiś pakiet *-devel, a kompilator pisze jakiej biblioteki brakuje.

Podaj jakiś przykład, to będzie łatwiej.

/home/gg/Downloads/openspades-master/Sources/./Core/Strings.h:277:49:   required from ‘std::string spades::CatalogDomainHandle::Get(const string&, const string&, T ...) [with T = {std::basic_string<char, std::char_traits<char>, std::allocator<char> >}; std::string = std::basic_string<char>]’

/home/gg/Downloads/openspades-master/Sources/Client/Client.cpp:591:11:   required from here

/home/gg/Downloads/openspades-master/Sources/./Core/Strings.h:201:4: sorry, unimplemented: use of ‘type_pack_expansion’ in template

Sources/CMakeFiles/OpenSpades.dir/build.make:218: recipe for target 'Sources/CMakeFiles/OpenSpades.dir/Client/Client.cpp.o' failed

make[2]: *** [sources/CMakeFiles/OpenSpades.dir/Client/Client.cpp.o] Error 1

CMakeFiles/Makefile2:171: recipe for target 'Sources/CMakeFiles/OpenSpades.dir/all' failed

make[1]: *** [sources/CMakeFiles/OpenSpades.dir/all] Error 2

Makefile:136: recipe for target 'all' failed

make: *** [all] Error 2

Jak znajde przy kompilacji wiecej  bledow to zapodam.

Warning: undefined symbols in /usr/lib/valgrind/vgpreload_exp-dhat-x86-linux.so: getpagesize _exit

Warning: undefined symbols in /usr/lib/valgrind/vgpreload_exp-sgcheck-x86-linux.so: getpagesize _exit

Warning: undefined symbols in /usr/lib/valgrind/vgpreload_helgrind-x86-linux.so: pthread_mutexattr_gettype getpagesize __assert_fail pthread_self __errno_location _exit sched_yield

Warning: undefined symbols in /usr/lib/valgrind/vgpreload_memcheck-x86-linux.so: getpagesize tolower _exit

Warning: undefined symbols in /usr/lib/valgrind/vgpreload_massif-x86-linux.so: getpagesize _exit

Warning: undefined symbols in /usr/lib/valgrind/vgpreload_drd-x86-linux.so: stderr pthread_mutexattr_gettype