Skocz do zawartości

Pulpit Zdalny Vnc


qwers

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Mam problem z uruchomieniem pulpitu zdalnego przez VNC na Ubuntu.
ź
Korzystam z serwera tightvncserver na komputerze nad, którym chcę przejąć kontrolę.
Naob komputerze, z którego chcę sterować mam zainstalownego klienta VNC - xtightvncviewer
Na serwerze ustawiłem hasło poprzez wpisanie polecenia vncpasswd.
Następnie wpisałem tightvncserver :1 - co utworzyło sesję nr 1 na serwerze.

I teraz, gdy na komputerze, z którego chcę przejąć kontrolę wpisuję polecenie xtightvncviewer następnie pojawia mi się okno, w którym mam wpisać adres sesji - więc wpisuję adres_ip:1 (1 - to numer sesji), a na koniec w drugim oknie wpisuję podaję hasło. I uruchamia mi się sesja 1 - tylko, że obrazek jest taki jak w załączniku - czyli szare okno z kursorem w kształcie X. Brak pulpitu i jakiejkolwiek możliwości sterowania.  To w czym jest problem? Dlaczego nie mam kontroli nad pulpitem?

Na samym początku raz po zainstalowaniu serwera udało mi się przejąć kontrolę nad pulpitem. Ale to było tylko jeden raz. Uruchomiłem wszystko w sposób identyczny jak opisałem i raz zadziałało. Postanowiłem zamknąć okno z ze zdalnym pulpitem (na komputerze lokalnym) i od tego momentu już nie da się uruchomić ponownie. Jest tylko opisany szary ekran.
Próbowałem tworzyć nowe sesje, przeinstalowywać serwer - ale ciągle to samo.

To wczym tkwi problem i jak go rozwiązać.

 

ga254_er.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Fedorze też ten problem występuje.

Nic o tym nie wspomniałeś wcześniej. Nie podałeś wersji fedory, czy system jest zaktualizowany, jakie są wersje zainstalowanych pakietów ani w jaki sposób instalowałeś VNC Server.

 

xtightvncviewer, xtightvncserver to nie są programy pochodzące z repo Fedory, więc warto podać skąd brałeś binaria/instalatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...