Skocz do zawartości

Potrzebny Folder Yum Z Zawartością


Zaba2

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli yum Ci normalnie działa? Bo ja zrozumiałem, że usunąłeś katalog /etc/yum i stąd problemy.

Wersję yuma sprawdzisz np.

rpm -qa | grep yum
Yuma z systemu tak porostu nie usuniesz (i dobrze), Tobie może się przydać:

yum reinstall yum
Musisz dokładniej napisać na czym polega Twój problem, do poczytania masz Zarządzanie_pakietami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje problemy zaczęły się od jakiejś aktualizacji systemu wtedy yum zdechł po części a ja go jeszcze bardziej zepsułem (folder /etc/yum jest pusty, a kto wie czego jeszcze brakuje). Aktualnie nie mogę pobierać wszystkich programów z repozytoriów baaa prawie nic nie mogę pobierać :D

 

Jak wpiszę yum reinstall yum to wywala mi taki błąd : "Zainstalowany pakiet yum-3.4.3-153.fc21.noarch (z koji-override-0) jest niedostępny."

 

A jak wpisze rpm -qa | grep yum to pisze:

 

yum-3.4.3-153.fc21.noarch
yum-metadata-parser-1.1.4-14.fc21.x86_64
yum-langpacks-0.4.5-1.fc21.noarch
yum-utils-1.1.31-27.fc21.noarch
 

Help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu powyższej komendy wypisuje się:

 

Wczytane wtyczki: langpacks
identyfikator repozytorium                        nazwa repozytorium                     stan
!Dropbox                                                  Dropbox Repository                       4
rpmfusion-free/21/x86_64                        RPM Fusion for Fedora 21 - Free        470
!rpmfusion-free-updates/21/x86_64         RPM Fusion for Fedora 21 - Free - Upda 407
rpmfusion-nonfree/21/x86_64                  RPM Fusion for Fedora 21 - Nonfree     178
!rpmfusion-nonfree-updates/21/x86_64   RPM Fusion for Fedora 21 - Nonfree - U 316
repolist: 1375
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...