Skocz do zawartości

Instalacja Programów (Eclipse)


Zaba2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy może mi ktoś powiedzieć dokładnie jak powinno się instalować pobrane programy (nie z repa) na fedorze? Bo opisy na necie typu wypakuj plik i wpisz ./configure potem make potem make install - wcale nie działa, zawsze gdy próbuję to zrobić to pisze że nie ma takiego pliku.

Pobrałem paczkę eclipse-java-mars-R-linux-gtk-x86_64.tar.gz - wypakowałem do folderu (klikłem dwa razy na paczkę i dałem wypakuj tutaj). W wypakowanym folderze są takie między innymi pliki  eclipse, eclipse.ini, artifacts.xml i kilka folderów. Powiedzcie proszę co mam teraz zrobić żeby to zainstalować??

 

P.S

W środku jest też folder o nazwie configuration a w nim kilka folderów i plik config.ini - jak próbuję zrobić to według opisów w necie to nie działa, pojawia się tylko nowy plik .log a w nim pisze:

 

!SESSION 2015-09-24 02:19:53.602 -----------------------------------------------
eclipse.buildId=4.5.0.I20150603-2000
java.version=1.8.0_51
java.vendor=Oracle Corporation
BootLoader constants: OS=linux, ARCH=x86_64, WS=gtk, NL=pl_PL

!ENTRY org.eclipse.osgi 4 0 2015-09-24 02:20:00.776
!MESSAGE Error reading configuration: /home/Lapek/Pobrane/eclipse/configuration/org.eclipse.osgi/.manager/.fileTableLock (Brak dostępu)
!STACK 0
java.io.FileNotFoundException: /home/Lapek/Pobrane/eclipse/configuration/org.eclipse.osgi/.manager/.fileTableLock (Brak dostępu)
    at java.io.RandomAccessFile.open0(Native Method)

 

Dobra spróbowałem jeszcze raz w katalogu configure troszke inaczej i:

 

[root@localhost configuration]# ./config.ini
bash: ./config.ini: Brak dostępu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie z repo, to wg instrukcji zawartej w archiwum, które pobrałeś. W katalog readme jest opis jak uruchomić. Nie trzeba nic kompilować ani - tym bardziej - robić to na koncie roota ;)

config.ini na pewno nie jest plikiem uruchomieniowym :) Rozpakuj, przejdź do katalogu eclipse i uruchom zgodnie z opisem w ww. katalogu

Wcześniej zainstaluj z repo java-1.8.0.-openjdk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie inna paczkę mam ;) Wystarczy "wypakuj" ;) Potem

cd <katalog do którego wypakowałeś archiwum>
./eclipse
A w pliku readme jeszcze kilka uwag nt. uruchamiania z dodatkowaymi opcjami

 

[EDIT]

Już mam... Rozdział 4., do którego najwyraźniej nie doszedłeś.

Istotne rzeczy są tu:

Allocating enough memory and solving OutOfMemoryErrors

 

By default, Eclipse will allocate up to 1024 megabytes of Java heap memory. This should be ample for all typical development tasks. However, depending on the JRE that you are running, the number of additional plug-ins you are using, and the number of files you will be working with, you could conceivably have to increase this amount. Eclipse allows you to pass arguments directly to the Java VM using the -vmargs command line argument, which must follow all other Eclipse specific arguments. Thus, to increase the available heap memory, you would typically use:

 

eclipse -vmargs -Xmx<memory size>

 

with the <memory size> value set to greater than "1024M" (1024 megabytes -- the default).

 

When using an Oracle VM below 1.8, you may also need to increase the size of the permanent generation memory. The default maximum is 64 megabytes, but more may be needed depending on your plug-in configuration and use. When the VM runs out of permanent generation memory, it may crash or hang during class loading. This failure is less common when using Oracle JRE version 1.5.0_07 or greater. The maximum permanent generation size is increased using the -XX:MaxPermSize=<memory size> argument:

 

eclipse -vmargs -XX:MaxPermSize=<memory size>

 

This argument may not be available for all VM versions and platforms; consult your VM documentation for more details.

 

Note that setting memory sizes to be larger than the amount of available physical memory on your machine will cause Java to "thrash" as it copies objects back and forth to virtual memory, which will severely degrade your performance.

Dalej tego nie masz w readme_eclipse.html? Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czyli jednym słowem nie instaluje się eclipsa (nie wiedziałem, że w linuxie się tak da). Teraz czy dobrze zrozumiałem, zalecają zwiększenie pamięci i tu moje pytanie czy jak raz uruchomie program z zalecanymi parametrami to kolejny raz mogę uruchomić go już normalnie dwuklikiem i będzie pamiętać poprzednie ustawienia czy za każdym razem uruchamiać z tymi parametrami? 

No i pytanie z innej beczki, jak wyciągnąć skrót żeby móc odpalać z listy programów?

 

 

 

Dobra co do parametrów memory size to chyba najlepsze będzie ulimit -c unlimited

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Za każdym razem przy uruchamianiu musisz alokować pamięć. Czy zadziała tu unlimited? Nie wiem.

Skrót na pulpit? Zależy jakiego desktopu używasz. Ja korzystam z XFCE i tutaj sprawa jest trywialna: PPM, "Utwórz aktywator...", w wierszu "Polecenie" można wpisać zarówno ścieżkę do programu jak i parametry, które chcemy przekazać.

Z innych desktopów od wieków nie korzystałem, ale plik typu *.desktop zadziała raczej we wszystkich.

Krótko i treściwie o aktywatorach w różnych dekstopach → http://xmodulo.com/create-desktop-shortcut-launcher-linux.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...