Skocz do zawartości

Kvm - Tworzenie Nowej Maszyny Wirtualnej W Terminalu


Nifir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z instalacją nowej maszyny wirtualnej. Kierowałem się wieloma poradnikami i nigdzie nie umiem znaleźć odpowiedzi. Problem w tym, że większość użytkowników zakłada możliwość połączenia się z nową maszyną virtualną przez VNC, czy inny program graficzny. Ja chciałbym tego uniknąć.

 

System matka - debian

virt-install --nographics  -n debian001x64  --description "Testowy Debian"  --ram=2048  --cdrom /var/virt/iso//CentOS-6.7-x86_64-minimal.iso  --disk path=/var/virt/machine/debian001x64/debian001x64.raw,bus=virtio,format=raw,cache=none,io=native  --os-variant=debianwheezy --vcpus 2  --network bridge=br0,model=virtio --os-type=linux
WARNING  CDROM media does not print to the text console by default, so you likely will not see text install output. You might want to use --location.

Starting install...
Creating domain...                                                     |    0 B     00:00
Connected to domain debian001x64
Escape character is ^]

I na tym instalacja się zatrzymuje. - Ja wiem, pewnie teraz mogę się połączyć przez VNC i dokończyć dzieła, ale chcę w przyszłości robić maszyny wirtualne skryptem i nie chcę się bawić w tryb graficzny. Chyba, że polecicie inne rozwiązanie?

 

Tutaj kolega łączył się podobnie i wchodził w instalację w trybie tekstowym:  https://youtu.be/nVvHCb-ixF4?t=1296. Mnie natomiast wywala informację, że "CDROM media does not print to the text console by default"

 

Udało mi się odpalić przy instalacji z sieci:

virt-install --nographics  -n debian001x64  --description "Testowy Debian"  --ram=2048  --location 'http://mirror.i3d.net/pub/centos/6/os/x86_64/'  --disk path=/var/virt/machine/debian001x64/debian001x64.raw,bus=virtio,format=raw,cache=none,io=native  --os-variant rhel6   --vcpus 2  --network bridge=br0,model=virtio --os-type=linux --console pty,target_type=serial --extra-args 'console=ttyS0,115200n8 serial'

bo tu mogłem użyć "extra-args". Przy instalacji z ISO tej opcji nie mogłem użyć:

ERROR    --extra-args only work if specified with --location. See the man page for examples of using --location with CDROM media

Niestety próbowałem też podpiąć moje iso za pomocą location, ale bezskutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do instalacji automatycznej masz Kickstart-a. Nie wiem jednak jak w współpracuje z Debianami.

 

Użycie przełącznika location jest konieczne jeżeli chce się wykorzystać extra-args(który pozwalają podpiąć się pod konsolę). Niestety jednak location koliduje z parametrem cdrom, oba nie mogą być użyte jednocześnie.  Twój problem można rozwiązać ściągając całe drzewo na dysk i używać location zamiast cdrom z ISO.

Z tego co zauważyłem location działa tylko z "install tree", natomiast nie działa ze obrazami typu LIVE. Więc nawet jak rozpakujesz lokalnie obraz live, który masz to i tak nie zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...