Skocz do zawartości

Android Sdk I Jdk - Problem


Dukov

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, zainstalowałem sobie JDK 8, ściągnąłem wypakowałem też AndroidSDK, gdy próbuję odpalić studio.sh wyskakuje

 

bash-4.3$ ./studio.sh
OpenJDK 64-Bit Server VM warning: ignoring option MaxPermSize=350m; support was removed in 8.0

JDK Required: 'tools.jar' seems to be not in Studio classpath.
Please ensure JAVA_HOME points to JDK rather than JRE.

 

Po wpisaniu

 

 

update-alternatives -display java

Wyskakuje

 

(...)
Obecnie "najlepszą" wersją jest /usr/lib/jvm/java-1.8.0-openjdk-1.8.0.72-4.b15.fc23.x86_64/jre/bin/java.

 

I dodałem też ten wpis do /etc/environment

 

JAVA_HOME= /usr/lib/jvm/java-1.8.0-openjdk-1.8.0.72-4.b15.fc23.x86_64/jre/bin/java

 

Nie wiem co i gdzie pomieszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wywal ten wpis z /etc/environment. Pewnie nie wybrałeś JDK Java jeśli pokazuje Ci openjdk.

Żeby nie przedłużać wątku od razu napiszę krok po kroku jak ja to zrobiłem.

 

Ściągnij stąd http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jdk8-downloads-2133151.html paczkę jdk-8u73-linux-x64.rpm lub jdk-8u73-linux-i586.rpm w zależności od tego czy masz 32- czy 64-bitową Fedorę.

Zakładam dalej, że masz system 64-bitowy. Jako root:

dnf install <pełna ścieżka do paczki rpm>/jdk-8u73-linux-x64.rpm
Po instalacji wybieramy zainstalowaną przed chwilą javę:

update-alternatives --config java
Wybierz cyferkę przy /usr/java/jdk1.8.0_73/jre/bin/java i <ENTER>.

 

Jako zwykły user przejdź do katalogu z rozpakowanym studiem. Np.

cd /home/user/Pobrane/android-studio
bin/studio.sh
U mnie działa ;)

 

BTW nie wiem jak bardzo jesteś za pan brat z Fedorą, ale na początek zainstaluj pakiet android-tools.

 

[EDIT]

Jeszcze tak, żeby ten mini tutorial był w miarę kompletny, to wygooglałem rozwiązanie problemu, który pojawił mi się przy setupowaniu studia przy pierwszym uruchomieniu.

Dostałem komunikat "Unable to run mksdcard SDK tool". Rozwiązaniem jest:

dnf install compat-libstdc++-296 compat-libstdc++-33 compat-libstdc++-33 ncurses-libs
Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją przygodę zacząłem od openSUSE, a na Fedorze jestem dopiero może półtora tygodnia. Ale dzięki działa, w pewnym momencie się poddałem i stwierdziłem, że zainstaluję na Windzie, aczkolwiek tam instalator doszedł do 68% i się zwiesił. Więc dzięki! :)

 

EDIT

O dziwo, na Fedorze jest dokładnie to samo. Instalator AndroidStudio dochodzi do tego samego miejsca, co na Windowsie. Nie mam pojęcia co może być, bo wczesniej instalowałem na Windzie/Linuxie na Windows 7 i openSUSE 13.2 na Celeronie 1,7 ghz i 2 GB RAM. Teraz mam Pentium Dual Core i 5 GB RAM i za nic nie wiem co się dzieje.

 

Poszło, po prostu przycięło, bo wrzuciłem zadanie w tło i robiłem kilka innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...