Skocz do zawartości

Ja Mu Start Game Oa On Mi Insert Cd


shrek999

Rekomendowane odpowiedzi

yyy pod windowsem crack nie jest potrzebny -- >>> to kopia oryginału... i dziła bez cracka...

 

wiesz moze gdzie jest config cedegi albo wine czy winex???

 

a o plytke krzyczy gdy chce zaladowac / zaczac gre.. po odpaleniu jej...

gdzies kiedys czytalem cos takiego ale kurde nie moge znalezdz gdzie byla jak sie sprawdza gdzie cedega czy wine montuja se plytke... ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega (z grubsza) na tym, że pod linuksem masz inną obsługę urządzeń niż pod windą - tzn. winda pozwala w miarę każdemu na dowolny dostęp do urządzeń, a pod linuksem odbywa się to za pośrednictwem funkcji systemowych jądra (które po drodze sprawdza uprawnienia i robi to co trzeba).

Niestety firmy produkujące oprogramowania poglupiały do tego stopnia z wprowadzaniem zabezpieczeń, że utrudniają one tylko życie uczciwym użytkownikom, a piraci i tak mają cracki.

W tej sytuacji najprawdopodobniej wystarczy zastosowanie cracka - zważywszy na to, że to pod wine'm to przynajmniej nie ma ryzyka, że coś Ci się mocno uszkodzi albo Twój komputer stanie się domowym centrum spamu.

(_acha_ → aha) ORT, problem możesz też zgłosić do transgaming, świadczą support dla posiadaczy cedegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie zę nie zaden crack nie byl potrzebny :) wystarczylo edytować configa cedegi dodac wine'owi cdrom komenda( $ ln -s /mnt/cdrom ~/.wine/dosdevices/f: gdzie f to moj cdrom w configu wine.cedega w ~/.transgaming/config --- co prawda w odwrotnej kolejnosci ale co tam... :) ale dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no na to, że nie było widać CDROMu z Cedegi, bo go nie dodałeś, to w ogóle nie wpadłem ;)

Niemniej miałem pod wine'ami (i nadal mam, ale brak czasu nie pozwala zwalczyć tego problemu) ból z battlefieldem 1942 - właśnie zgłaszanie braku płyty mimo, że byla w napędzie i prawidłowo "zgłoszona". Rozwiązaniem jest o ile wiem crack właśnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagasz cedege ze stronki www.transgaming.com czy jakos tak

pozniej zalezy jaki plik sciagnoles jesli ma rozszerzenie 1. tar.gz 2. rpm 3. taz.bz2

 

1. tar.gz. komenda wyglada tak... w konsoli:

# taz zxvf cedega..... .tar.gz

wtegy plik sie rozpakuje

pozniej wchodzisz do folderu z cedega

# ./configure

jesli nie wywali bledow to wtedy

# make

#make install

 

2. rpm sa najbanalniejsze do instalki

rpm -ivh cedega ....... .rpm

jak wywali brak bibliotek to szukasz ich np na www.rpm.pbone.net (ja tak robie) doinstalowywujesz brakujace liby i powtarzasz komende

 

3. tar.bz2 podobnie jak tar.gz

# tar -jxvf cedega..... .tar.bz2

brak bledow instalujesz dalej

# make

# make install pozniej co do konfiguracji to plik z configiem cedega na zywa sie /home/user/wine.cedega w tym pliku masz jakie urzadzenia windowsowe widzi program dodajesz tam jak jest na poczatku pliku jak sie nazywa twoj cdeom (jesli go nie ma ) i zapisujesz

 

sciagasz cedege ze stronki www.transgaming.com czy jakos tak

pozniej zalezy jaki plik sciagnoles jesli ma rozszerzenie 1. tar.gz 2. rpm 3. taz.bz2

 

1. dl gz. komenda wyglada tak... w konsoli:

# taz zxvf cedega..... .tar.gz

wtegy plik sie rozpakuje

pozniej wchodzisz do folderu z cedega

# ./configure

jesli nie wywali bledow to wtedy

# make

#make install

 

2. rpm sa najbanalniejsze do instalki

rpm -ivh cedega ....... .rpm

jak wywali brak bibliotek to szukasz ich np na www.rpm.pbone.net (ja tak robie) doinstalowywujesz brakujace liby i powtarzasz komende

 

3. tar.bz2 podobnie jak tar.gz

# tar -jxvf cedega..... .tar.bz2

brak bledow instalujesz dalej

# make

# make install pozniej co do konfiguracji to plik z configiem cedega na zywa sie /home/user/wine.cedega w tym pliku masz jakie urzadzenia windowsowe widzi program dodajesz tam jak jest na poczatku pliku jak sie nazywa twoj cdeom (jesli go nie ma ) i zapisujesz

 

pliki instalujesz poleceniem cedega [nazwa aplikacji ].exe

 

ja osobiscie mam wine ( www.winehq.com ) i cedege ( www.transgaming.com )

na stronkach masz tez pliki readme a wnich wszystko jest opisane (chyba ;) )

 

jak sie cos pomylilem to prosze mi nie jezdzc... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...