Skocz do zawartości

Uruchamianie Fedory,wybór Systemu,ohydny Wygląd Okna


Kerberos

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas uruchamiania komputera okno wyboru systemu wygląda poprostu okropnie,czarne tło i kulfoniasta czcionka.Czy da sie pomniejszyć tą czcionkę i wgrac jak nie mylę nazwy bootsplash?

jeśli tak to czy sie to instaluje poprzez jakis program,czy robi ręcznie?

 

Ps.

wiem że to duperelka ale denerwuje mnie ten ohydny widok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]zainstalowałem ten program,z którym notabene nie wiem co sie robi,a raczej co on robi

Uruchom to będziesz wiedział ;)

 

Ścieżki do pliku .png (tła jak rozumiem) nie ustawiasz w grub.cfg ;) TO siedzi w theme.txt w jednym z podkatalogów /boot/grub2/themes

 

Ogólnie jak nie wiesz co robisz, to warto sobie zainstalować system pod np.VirtualBox i tam sobie testować. Bezpieczniej i mniej czasu się traci na reinstalacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ci teraz powiem,a co

spektakularnego wywalenia dokonał ten program.Zmieniłem wersję F24 na 23 bo ta nowa jest do d... mam takie zacinki że czasami tylko wyłączenie kompa "na pałę przyciskiem" pomaga.Zainstalowalem na F23 i po zmianie nazwy restart i sytuacja ta sama,fedora nie wstaje.jeśli to nie program to zapewne gryzie się z grubem.

Swoją drogą to samo można osiągnąć za pomocą mc i ręcznej zmianie zapisu grub.cfg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc zgoda niestety. Podałem grub-customizer, żeby być w zgodzie z prawdą, ale... Jak to działa? Do tej pory nie wiem a próbowałem już ze 2-3 razy :)

Swojego gruba wystroiłem wyłącznie ręcznie edytując theme.txt ;)

Grubb.cfg? Nie wiem jak przy jego pomocy cokolwiek zrobiłeś (poza zmianą fontów), bo wg mnie cała magia tkwi tam we wpisie

set theme=($root)/grub2/themes/system/theme.txt
Może się mylę, więc opisz może dokładniej temat. Na pewno nie tylko Ty i ja chcemy zmienić, upiększyć ;) ekran startowy.

Dzielmy się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie,skuteczne HOWTO na wygląd bootloadera

 

1.

w /boot/grub2/themes/system/ są jakies obrazki,jak nie to wrzuć coś w formacie .png co będzie tłem bootowania

 

2.

grub2-mkfont --output=/boot/grub2/DejaVuSansMono.pf2 --size=16 /usr/share/fonts/dejavu/DejaVuSansMono.ttf

 

nie przejmuj sie tym co wypluje konsola,zostanie w /boot/grub2 zapisana czcionka

 

3.

w /etc/default/grub

GRUB_CMDLINE_LINUX="vconsole.font=latarcyrheb-sun16 $([ -x /usr/sbin/rhcrashkernel-param ] && /usr/sbin/rhcrashkernel-param ||  rhgb quiet"
GRUB_FONT=/boot/grub2/DejaVuSansMono.pf2
GRUB_GFXMODE=1600x1200
GRUB_GFXPAYLOAD_LINUX=text
GRUB_BACKGROUND=/boot/grub2/themes/system/background.png

4.

grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg

 

przeładowanie konieczne.Jeżeli wczesniej wywaliłeś zapisy z innymi kernelami i SafeMode to one znów się pokażą.Wystarczy ręcznie usunąć ale już bez przeładowania.

 

Ps.

wielkość czcionki i .png zależy od ciebie.Przy moim monitorze to opcjonalna wielkość,z tego co wiem grub nie pozwala na większy format i przeskaluje pod siebie.

 

Ps1.

zapis GRUB_CMDLINE_LINUX jest chyba?? zależny od tego co oferuje wersja Fedory,przed zmianami popatrz co masz w zapisach i zmieniaj z głową :)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...