Jump to content

Clementine - W Tej Instalacji Gstreamera Brakuje Wtyczki.

Toni
 Share

Recommended Posts

Nie wiem co zrobiłem na poprzednim systemie jaki miałem a była to Fedora 23 ale tam odtwarzacz Clementine mi działał. Natomiast na Fedorze 25 mimo że instalowałem jakieś wtyczki Clementine wyświetla mi komunikat błędu o takiej treści: "W tej instalacji GStreamera brakuje wtyczki" i nie chce mi odtwarzać moich mptrójek. O co chodzi? Co mam doinstalować?

Tak dokładnie to nie jestem w stanie, bo nie używam Fedory na desktopie. Spróbuj tego:

dnf search gstreamer

Wylistuje ci to wszystko związane z gstreamerem. Poszukaj co cie interesuje.

Wiem, że Amarok2 potrzebuje gstreamera w wersji 1 do odtwarzania mp3. A Clementine jest oparte na Amaroku 1.x. Więc jeżeli 2 ciągle potrzebuje starego gstremara, to zakadam, że wersja 1 też. Mogę się oczywiście mylić.

Tak dokładnie to nie jestem w stanie, bo nie używam Fedory na desktopie. Spróbuj tego:

dnf search gstreamer

Wylistuje ci to wszystko związane z gstreamerem. Poszukaj co cie interesuje.

Wiem, że Amarok2 potrzebuje gstreamera w wersji 1 do odtwarzania mp3. A Clementine jest oparte na Amaroku 1.x. Więc jeżeli 2 ciągle potrzebuje starego gstremara, to zakadam, że wersja 1 też. Mogę się oczywiście mylić.

i co mam zrobić po wpisaniu tej komendy? jaka jest komenda instalacji gstreamera1 ?

dnf install <paczka ktora cie interesuje>

# zrob to:
su -c "dnf install gstreamer-{ffmpeg,plugins-{bad,good,ugly}} \
xine-lib-extras{,-freeworld} libtunepimp-extras-freeworld" 

# i to:

dnf install gstreamer1-plugins-*

# Po tym reset Clementine. 

Mała uwaga:

Nie jestem moderatorem, ale bardzo proszę o pisanie zgodnie z zasadami języka polskiego. Zdania rozpoczynamy od wielkiej litery.