Skocz do zawartości

CUDA, Optimus, Fedora27


max2491

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję, jak dotąd bez powodzenia, zainstalować kompilator CUDA i sterowniki NVIDIi. Komputer to notebook MSI z kartą graficzną GTX960M i technologią Optimus. NVIDIA informuje, że wspiera CUDA dla platformy Fedora27 i jądra 4.18.10. itd. Niestety, zainstalowałem Fedorę27 z jądrem 4.13.9. Jakie kolejne problemy:

1) Upgrade przez dnfdragora instaluje kernel 4.18.10. Wszystko jest OK - system się podnosi i nie ma żadnych problemów.

2) Instaluję "dnf install akmod-nvidia kernel-devel" i system się nie daje podnieść z kernelem 4.18.10. Ewidentnie zostały zainstalowane sterowniki NVIDII. Aktywizuję z boot-menu starszy kernel ($.13.9) i po komunikacie o powrocie do sterowników nouveau system jakoś tam działa.

3) Rozumiem, że próbowałem pójść na skróty, zamiast skorzystać z rozwiązań oferowanych przez Bumblebee. Mam pewne wątpliwości, czy Bumblebee jest aktualnym rozwiązaniem dla niefortunnych posiadaczy notebooków z technologią Optimus. Ostatni wpis na portalu Bumblebee jest z 2013 roku.

4) Jakieś konstruktywne sugestie? Może Fedora28 i bez Bumblebee?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powtarzam tu swój post z działu poświęconego sprzętowi:

Odnotowałem wreszcie pewien znaczący postęp. Skorzystałem z podręcznika/wskazówek z portalu www.if-not-true-ten-false.com. W podręczniku autor zastrzega, że podana przez niego recepta nie została przetestowana na sprzęcie z technologią Optimus, a taki laptop mam u siebie (kernel 4.18.14, grafika GTX 960M). Ta instalacja bazuje na oryginalnym instalatorze Nvidii. Zaryzykowałem i skorzystałem z instalatora w wersji 410.66. Początek instalacji przebiegł gładko, aż do punktu 2.7, czyli do przejścia do poziomu nr 3 i pracy z wyłączonym X-serwerem. Instalator Nvidii nie wystartuje gdy jest aktywny X-serwer. Reboot i ponowne użycie polecenia systemctl umożliwiło przejście do poziomu 3 i instalator Nvidii dał się uruchomić. Instalacja zakończyła się prawie pomyślnie, to znaczy nie było żadnych obraźliwych komunikatów. Co znaczy prawie? Otóż nie daje się uruchomić "NVIDIA X Server Settings", choć stosowny plik pojawił się w /usr/bin i jest też odpowiednia ikonka w Preferencjach. Być może nieco starszy instalator byłby tu lepszy. Sterowniki Nvidii są. Uruchomiłem przykładowy program deviceQuery ze zbioru programów CUDA i bez problemu wykrywa on sterowniki i kartę Nvidii. To mnie na razie zadowala. Ciekaw jestem, czy nieco starszy instalator nie byłby lepszy. Czekam na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...