Skocz do zawartości

Backup RPM


bartoszp1992

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zainstalowałem świeżą fedorę i oprogramowałem ją. Jaki jest najprostszy sposób, żeby:

1. ściągnąć RPM wszystkich pakietów które zainstalowałem, ze wszystkimi zależnościami które przy ich instalacji były wymagane

tak, aby móc:

2. w jak najprostszy sposób oprogramować nimi drugi komputer który jest niepodłączony do internetu?

 

Czego próbowałem?

dnf repoquery --installed 

to chyba listuje wszystko, czego mi potrzeba. Zapisałem to do pliku:

> repoquery_installed.sh

następnie za pomocą VIMa zastąpiłem wszystkie nowe linie spacjami:

:%j

a następnie złapałem to w

sudo dnf download <lista_paczek> -downloaddir=/home/bartosz/Pobrane/rpm --resolve

jednak wygląda na to,  że dnf nie akceptuje listy paczek z numerem wersji, etc.

Poza tym nie jestem pewien, czy to jest wszystko i jak to za jednym zamachem zainstalować. Prawdopodobnie trzeba będzie utworzyć jakieś lokalne repo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiązanie pierwszego problemu.

 

sudo dnf download <lista_programow> -downloaddir=/home/bartosz/Pobrane/rpm --resolve --alldeps

Zdaje się,  że za pomocą tej komendy mogę pobrać wszystko, co zainstalowałem podając jedynie same programy(nie podaję zależności). Paczek jest jednak sporo, i kiedy będę je chciał zainstalować za pomocą

rpm -ivh <lista_programów>

zapewne przy którymś wyskoczy mi, że wymaga zależności. Zależności będą w tym samym katalogu, ale dnf o tym nie wie. Jak mu powiedzieć? Jest jakiś prostszy sposób niż utworzenie lokalnego repozytorium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem będzie zawsze taki, że są pakiety, których w repozytorium nie ma: google-chrome, rpmfusion-free, rpmfusion-nonfree i podobne.

Zamiast -ivh proponuję -Uvh, i to instalacja, U to aktualizacja. Jeżeli chciałbyś pakiety przeinstalować, używając swojej lokalnej kopii, to można tak:

rpm -ivh *rpm --force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...