Skocz do zawartości

Warto poczytać i wiedzieć


lcoyote

Rekomendowane odpowiedzi

Masz może pomysł jak wyglądało zarządzanie taką "potężną" Lechią, setki lat B.C.? W jaki sposób wymieniano informację między odległymi ośrodkami, jakimi traktami wymieniano towary i transportowano broń (komunikacja). W jakim języku i na czym tworzono dokumenty?

Historia imperiów od Egiptu przez greckie Polis i Rzym, aż do USA to historia komunikacji i dokumentów. Artefakty w postaci budowli mogą tworzyć także pojedyncze plemiona. Do powstania imperium potrzebne są pakty, sojusze, umowy, prawa własności i szybkie przejezdne szlaki komunikacyjne. Bez tych elementów "potężne" państwo może się składać może z 1000 wojów zarządzanych autorytetem szefa i zamieszkiwać w jednej wiosce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 1.02.2020 o 07:25, Fedoras napisał:

Masz może pomysł jak wyglądało zarządzanie taką "potężną" Lechią, setki lat B.C.?

To nie moje wymysły i nie moja teoria a jedynie podanie linków do artykułu innych osób. Ja jedynie zaznaczyłem "Warto wiedzieć i poczytać"

--------------

Jako iż niewielu z nas wie o tym, że „Brytyjskie imperium wyrządziło więcej szkód niż naziści” to warto moim skromnym zdaniem poczytać sobie "Imperialny Holokaust"
Trzeba pamiętać że na ideach rasistowskich wywodzących się właśnie z Imperium Brytyjskiego powstały obozy nazistowskie, gdyż oparte były o tę samą logikę.
Wojny burskie to jedna z tych kart brytyjskiej historii, która przynosi dumnej nacji najwięcej wstydu. Takich kart jest jednak więcej – wymienić można choćby wielki głód, który zabił 3 mln mieszkańców Bengalu i do złudzenia przypomina to, co Rosja Sowiecka zrobiła na Ukrainie.

https://wolnemedia.net/brytyjskie-obozy-koncentracyjne/

i jeszcze jeden artykuł

https://wolnemedia.net/george-monbiot-brytyjski-holokaust/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 10.02.2020 o 16:55, lcoyote napisał:

To nie moje wymysły i nie moja teoria a jedynie podanie linków do artykułu innych osób

 

A potrafisz jakoś uzasadnić dlaczego z milionów tematów w Internecie wybrałeś akurat te jako "warte wiedzenia i poczytania"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 29.02.2020 o 05:28, Fedoras napisał:

jakoś uzasadnić dlaczego z milionów tematów w Internecie wybrałeś akurat te jako "warte wiedzenia i poczytania"?

może i z tego powodu, że wiele spraw i wiadomości są albo przemilczane albo nawet tuszowane i zmieniane.

Czy ktoś zechce lub nie zechce przeczytać? - każdy uzna i zrobi co ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 20.03.2020 o 19:57, lcoyote napisał:

Czy ktoś zechce lub nie zechce przeczytać? - każdy uzna i zrobi co ...

Pełna zgoda, ale moje pytanie dotyczyło tego czym kierowałeś się podsuwając do wyboru takie a nie inne tematy.

Zgodzę się, że "wiele spraw i wiadomości są albo przemilczane albo nawet tuszowane i zmieniane", np. Katyń lub pakt Ribbentrop-Mołotow, ale Ty dokonałeś konkretnego wyboru tematów, które podstawiłeś uczestnikom forum aby mogli wybrać czy je przeczytają.

Ponawiam pytanie - czy potrafisz uzasadnić dobór tematów dla innych, które mogą przeczytać lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 05:46, Fedoras napisał:

Zgodzę się, że "wiele spraw i wiadomości są albo przemilczane albo nawet tuszowane i zmieniane", np. Katyń lub pakt Ribbentrop-Mołotow, ale Ty dokonałeś konkretnego wyboru tematów, które podstawiłeś uczestnikom forum aby mogli wybrać czy je przeczytają.

Ponawiam pytanie - czy potrafisz uzasadnić dobór tematów dla innych, które mogą przeczytać lub nie.

Witam kolegę forumowicza. Pytanie do ciebie - dlaczego zależy tobie na usłyszeniu (raczej wyczytaniu) odpowiedzi? Każdy sam dokonuje wyboru. Jeśli chcesz poruszać temat Katynia (gdzie sowieci zabili iluś tam Polaków ...nie pamiętam, bo takich miejsc było sporo ... Ostaszków itd.) o pakcie rozbioru Polski i jej podzieleniu na część sowiecką (tam znalazła się część moich przodków) i część niemiecką (tam też część moich przodków się znalazła) -też słyszałem. Ale ja chcę by ludziska przeczytali o tym że ponoć kiedyś tam była wielka Lechia (na obecnych terenach Polski) - a czy miała ona coś wspólnego z polakami? nie wiem?

Jak chcesz o Katyniu (by ludzie poczytali) to daj podobnie jak ja linki do określonych stron. Ot co. A Ty zadajesz pytanie czemu ja, a czemu o tym? - to Ty forumowiczu sam je zamieść! ... i nie pytaj innych czemu bardziej lubią kolor czerwony od czarnego - bo to ich prywatne upodobania i ich wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co te nerwy?
proponuję zmienić tytuł posta na "nieznani królowie Polski" lub coś w tym stylu,
inaczej ktoś nie wie czego może się spodziewać po linkach, ani czy go to interesuje czy nie.

zgodzę się z @Fedoras że warto napisać jedno-dwa zdania wprowadzające dla osób dla których temat jest całkiem świeży i obcy.
a to jest odkrycie które zostało zebrane i udokumentowane zaledwie kilka lat temu, warto je rozpowszechniać, zwłaszcza niech dotrze do nauczycieli historii...

pozdrawiam,

PS. dorzucę od siebie kolejne 2 źródła:
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/04/22/poczet-krolow-lechii-kosciol-w-polsce-od-1050-lat-ukrywa-przed-polakami-ze-jestesmy-starozytnym-antycznym-wielkim-imperium/
https://fakty.plportal.pl/artykuly/polska-historia-kraj-europa-felietony/poczet-krolow-lechii-jestesmy-starozytnym-antycznym-0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 09:58, Jonshu napisał:

Panowie, po co te nerwy?
proponuję zmienić tytuł posta na "nieznani królowie Polski" lub coś w tym stylu,

Warto poczytać jest nie tylko o królach WIELKIEJ Lechii - ale i także O imperium Brytyjskim.

 

W dniu 6.04.2020 o 09:58, Jonshu napisał:

a to jest odkrycie które zostało zebrane i udokumentowane zaledwie kilka lat temu, warto je rozpowszechniać, zwłaszcza niech dotrze do nauczycieli historii...

Niestety nauczyciele (nie tylko historii) nauczają tego i tylko tego co mają w programach. Rzadko zdarzają się tacy z nauczycieli, którzy chcieliby wychylać się ponad innych. Dotyczy to nie tylko historii sprzed 966 r n.e (ziem polskich) jak i Katynia, historii powojennej okupacji Polski przez imperium Sowieckie... tak jest i tak będzie - bo to nie dyrekcja szkół zatwierdza program - ale Ministerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 11:17, lcoyote napisał:

Pytanie do ciebie - dlaczego zależy tobie na usłyszeniu (raczej wyczytaniu) odpowiedzi? Każdy sam dokonuje wyboru.... Ale ja chcę by ludziska przeczytali o tym że ...

No i powoli, powoli dochodzimy do uzasadnienia. Szkoda, że musiało zająć to tyle czasu :)
Czyli kolejne pytanie:

Jak doszedłeś do tego, że to co Ciebie interesuje jest warte poczytania i że może wnieść wiedzę? Może warto zmienić tytuł wątku na np. Historie przemilczane, które lubię? i nie narzucać innym sugestii, że jest to coś co warto czytać i że daje to jakąś wiedzę?

Jestem trochę uwrażliwiony na konkretne słowa, ze względu na różne fiki-miki narzucane przez hochsztaplerów internetowych i zmuszanie czytelników, właśnie za pomocą słów sugerujących, do dawania wiary fantazjom i rojeniom,

Wracając do Lechii, której sprawa, jak już wiemy, Ciebie interesuje, to zadałem konkretne pytania o zarządzanie takim państwem. Odpisz po prostu, że sprawa Cię interesuje, ale nie na tyle aby badać jej wiarygodność i będzie git :)

EDIT

Teraz dopiero zobaczyłem, że @Jonshu również znalazł tematy, które warto poczytać i wiedzieć. Czyli mój post jest też do niego :)

 

Edytowane przez Fedoras
EDIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Fedoras napisał:

Odpisz po prostu, że sprawa Cię interesuje, ale nie na tyle aby badać jej wiarygodność i będzie git

... a co jeśli nie chce mi się na takie pytanie odpowiadać? to już nie git? - prowadzisz jakieś badania? odnośnie tego dlaczego ktoś jest hetero a dlaczego homo? dlaczego ktoś poleca innym (i na pewno nie narzuca, ale poleca) taki czy inny temat?

 

14 godzin temu, Fedoras napisał:

Jestem trochę uwrażliwiony na konkretne słowa, ze względu na różne fiki-miki narzucane przez hochsztaplerów internetowych i zmuszanie czytelników, właśnie za pomocą słów sugerujących, do dawania wiary fantazjom i rojeniom

czy ja jestem hochsztaplerem? - każdy może nim być nieprawdaż - zmuszanie? zmuszaniem to jest to co się teraz na świecie porobiło!! Nigdy nie staram się kogokolwiek do czegokolwiek namawiać i dziwne jest, że zrozumiałeś to jako "do dawania wiary fantazjom i rojeniom"

A poczytaj sobie w słowniku języka polskiego co określane jest mianem zmuszania i narzucania - bo najwidoczniej mylisz pojęcia lub google translator tłumaczy tobie z jakiegoś na polski a ty tylko wklejasz. Zmuszaniem to nazwać należałoby to że jak tego ja nie robię to inni tez tego nie powinni robić. Takie pytanka testowe dla ciebie: Bo jak ja jestem wegatarianinem - to wszyscy inni też muszą nimi być, bo jak ja lubię tę sama płać - to inni też tak muszą, bo jak ja uważam że trzeba zapobiegać rozszerzaniu się wirusa - to musi tak być!! no bo jak nie to ... to co? - to kulka w łeb? to kwarantanna? to absurdalnie wysokie mandaty? to jeszcze jakieś inne represje?

... i ja nie piszę o Polsce tylko - ja piszę o tym obecnym świecie -gdzie ZAPANOWAŁ ABSURD TERRORU.

EDIT: a może zapytasz dlaczego mam taka a nie inną skórę? - dlaczego jestem biały, dlaczego jestem czarny? dlaczego jestem żółty? dlaczego blondynem? dlaczego szatynem? dlaczego mam płeć męską? dlaczego nie żeńską? - bo jestem taki a nie inny, bo polecam taki a nie inny temat. Polecam ale nie przymuszam, daję informację, że ktoś tam o tym napisał. Ot co!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Sorror locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...