Jump to content
lcoyote

Warto poczytać i wiedzieć

Recommended Posts

Masz może pomysł jak wyglądało zarządzanie taką "potężną" Lechią, setki lat B.C.? W jaki sposób wymieniano informację między odległymi ośrodkami, jakimi traktami wymieniano towary i transportowano broń (komunikacja). W jakim języku i na czym tworzono dokumenty?

Historia imperiów od Egiptu przez greckie Polis i Rzym, aż do USA to historia komunikacji i dokumentów. Artefakty w postaci budowli mogą tworzyć także pojedyncze plemiona. Do powstania imperium potrzebne są pakty, sojusze, umowy, prawa własności i szybkie przejezdne szlaki komunikacyjne. Bez tych elementów "potężne" państwo może się składać może z 1000 wojów zarządzanych autorytetem szefa i zamieszkiwać w jednej wiosce :)

W dniu 1.02.2020 o 07:25, Fedoras napisał:

Masz może pomysł jak wyglądało zarządzanie taką "potężną" Lechią, setki lat B.C.?

To nie moje wymysły i nie moja teoria a jedynie podanie linków do artykułu innych osób. Ja jedynie zaznaczyłem "Warto wiedzieć i poczytać"

--------------

Jako iż niewielu z nas wie o tym, że „Brytyjskie imperium wyrządziło więcej szkód niż naziści” to warto moim skromnym zdaniem poczytać sobie "Imperialny Holokaust"
Trzeba pamiętać że na ideach rasistowskich wywodzących się właśnie z Imperium Brytyjskiego powstały obozy nazistowskie, gdyż oparte były o tę samą logikę.
Wojny burskie to jedna z tych kart brytyjskiej historii, która przynosi dumnej nacji najwięcej wstydu. Takich kart jest jednak więcej – wymienić można choćby wielki głód, który zabił 3 mln mieszkańców Bengalu i do złudzenia przypomina to, co Rosja Sowiecka zrobiła na Ukrainie.

https://wolnemedia.net/brytyjskie-obozy-koncentracyjne/

i jeszcze jeden artykuł

https://wolnemedia.net/george-monbiot-brytyjski-holokaust/