Skocz do zawartości

Dystrybucja


Berkof

Rekomendowane odpowiedzi

Należy preferować gnome, a nie kde ponieważ gnome jest o otwartym kodzie w przeciwieństwie do kde, które ma zamknięty kod.

Radzę zapoznać się najpierw z faktami zanim się coś pisze. KDE ma otwarty kod źródłowy na licencji GPL → http://websvn.kde.org/

Gnome powstało jako odpowiedź na pogłoski o tym, ze kde stanie się komercyjne.

Gnome powstało dlatego, że Qt, toolkit na którym oparte było KDE, było niewolne. Teraz Qt tez jest wolne, więc cały problem zniknął.

http://en.wikipedia.org/wiki/Qt_(toolkit)#History

WM → targasz

to, instalujesz wg. opisu w linku, który podałem do wiki.

Nie prościej yumem od razu? Każdy chyba potrafi wydać jedno polecenie w konsoli ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

U mnie jest w menu Terminal.

To fajnie, że mc nie jest konieczne i wystarczy tylko Terminal gnome.

A swoją drogą, to czy mc, nie jest związany z kde, bo zawsze w kde miałem mc, a jak wybieralem jedynie gnome to wówczas mc nie było?

;)

To może zrób sobie skrót? Polecenie: mc, zaznacz też, żeby odpalało się w konsoli. A jak chcesz mieć ten skrót w menu to zainstaluj sobie jakiś program do edycji menu (polecam smeg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Hmm ja mam Debiana na workstation (ostatnio sie przerzuciłem z mandrivy) a na laptopie to gości od 3 m-cy Debian. Co do pakietów powiem tak ,żeby mieć wszystko wygodne do instalacji to aktualizujemy do sid'a i wgrywamy wszystko po koleji jednym poleceniem i działa cool.gif

Wczesniej miałem mandrake z chwilowymi przerwami na Slackware (fajna dystrybucja, podoba mi się ta prostota tylko system mało zoptymalizowany pod i686 i slimak niestety pakiety jeszcze by uszły jak ktoś ma czas mozna z tego zrobić niezłą maszynke.

Co do Gentoo na moim kompie wgrywanie systemu do TWM'a i odpalenie XMMS i kompilacja jadra itd zeby przejrzec poczte(opera) i posłuchać muzy(xmms) na athlonie 700mhz potrwało 7 godzin ze stage3 wiec jakos zrezygnowałem nie ma sensu sobie utrudniać. Ale na serwery polecam - chodzi jak burza.

Teraz zamierzam się pobawić Fedorą na drugim dysku jak się spodoba wrzuce na laptopa zamiast Deba, laptop wolny wiec chce miec coś bardziej wygodniejszego na wyjazdy ;] a mandriva z roku na rok coraz gorzej sad.gif Pamietam moj pierwszy Gnu/Linux Mandrakake 10.0 official to był chyba ostatni z tych udanych. A do aurox'a chciałem zainstalować najnowszą wersje i normalnie w instalacji szału dostałem jak to zj***na dystrybucja :/ wiec koniec z nia - mam gdzies live z 9.2 czy 9.3 i fajnie bo base był częściowo spolszczony ;]

Po prostu trzeba testować i korzystać - zawsze się czegoś nauczymy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuk87

Po prostu trzeba testować i korzystać - zawsze się czegoś nauczymy smile.gif

Święte słowa. Aktualnie mam któregoś z kolei linuksa, FC (od core 2) na głównym, a na drugim dysku zawsze gościł jakiś inny: Mendrake 10 (żaden inny), Knoppix, Red Hat 9 (wtedy nie wiedziałem, że na jego bazie FC powstała), Ubuntu, aktualnie Debian, a w kolejce czeka KateOS smile.gif

Edytowane przez Zuk87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o Gentoo - ale wszystko kompiluje się przed instalacją - niby dobrze ale... Na serwery nie zabardzo..

W szkole odziedziczyłem serwer na Gentoo. Chodzi bez awarii już 2,5 roku. A na dowód stabilności:

tomek@sbs tomek $ uptime
23:18:37 up 105 days, 10:05,  1 user,  load average: 0.29, 0.08, 0.02

biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy preferować gnome, a nie kde ponieważ gnome jest o otwartym kodzie w przeciwieństwie do kde, które ma zamknięty kod.

Radzę zapoznać się najpierw z faktami zanim się coś pisze. KDE ma otwarty kod źródłowy na licencji GPL → http://websvn.kde.org/

Gnome powstało jako odpowiedź na pogłoski o tym, ze kde stanie się komercyjne.

Gnome powstało dlatego, że Qt, toolkit na którym oparte było KDE, było niewolne. Teraz Qt tez jest wolne, więc cały problem zniknął.

http://en.wikipedia.org/wiki/Qt_(toolkit)#History

tak dla scislosci:

 

The KDE Myth Buster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...