Jump to content

Powrót Mocy. Portal v 2.0


szef
 Share

Recommended Posts

Z przykrością należy zauważyć, że w ostatnim (absolutnie nazbyt długim) okresie forum oraz sam portal Fedora.pl nie były odpowiednio zaopiekowane. Było to między innymi związane z tym, że zabrakło osoby technicznej, która by się opiekowała serwisem stricte od tej strony.

Szczęśliwie ta sytuacja się zmienia, i kolejnymi małymi krokami chcemy przywrócić blask forum i portalowi Fedora.pl.

Przede wszystkim śpieszę donieść, że mamy administratora technicznego, który będzie dbał o aktualizację silnika forum. Ponadto wprowadzamy dodatkowe mechanizmy mające na celu podnoszenie bezpieczeństwa forum.

Zgodnie z głosami podnoszonymi na forum chcemy przywrócić wiki i portal (w tym pierwszą stronę serwisu), a w nim możliwość dodawania artykułów poświęconych dystrybucji Fedora.

Chcemy też poszerzyć krąg osób które będą miały bezpośredni wpływ na portal i forum Fedora.pl m.in o dodatkowych moderatorów. W tym celu będą z wybranymi osobami prowadzone konsultacje.

Wnikliwi obserwatorzy i uczestnicy forum zapewne zaczynają dostrzegać drobne zmiany. Pragnę podkreślić, że większe zmiany (o ile będą potrzebne) nie nastąpią nagle. Należy oczekiwać raczej całego wyważonego procesu odbudowy i budowy serwisu. Bo przede wszystkim niczego nie chcemy zepsuć. Po drugie pamiętamy, że Fedora.pl to nie jest przedsięwzięcie komercyjne, a raczej społecznościowe. To powoduje, że nie ma jednej osoby która wyznaczy kierunek zmian i nie ma dużego budżetu aby je szybko wprowadzać. To ma swoje wady, ale też duże zalety.

Dziś szczególne podziękowania należą się adminom i moderatorom którzy wytrwali w tym trudnym okresie, często nie mając technicznych możliwości aby poprawiać albo rozwijać portal. Dlatego teraz Wasz głos będzie decydujący w nadawaniu kierunku zmian.

Najważniejsze jednak, że Moc powróciła, maszyna ruszyła z miejsca.

Serdecznie pozdrawiam,

J.

 

 

   

 

     

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • szef pinned this topic
  • Jonshu featured this topic
  • Jonshu unfeatured and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...