Skocz do zawartości

[WINE] Problem z Battlenetem i StarCraftem


Aoki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Blizzard od jakiegoś czasu udostępnił StarCraft I za darmo.

Kilka dni się z tym męczę i kurcze coś nie działa :)

Mam Fedorę 32, pobrałem WineHQ-stable. Mesa Driver 20.1.3

Zainstalowałem Battle.net przez WINE, ale pierwszy problem to brak czcionek w przyciskach:

1170060531_Zrzutekranuz2020-08-0223-28-17.thumb.png.0ed44371422526f6073e868bbac357ad.png

 

Przez WineTricks zainstalowałem różne czcionki:

1370729493_Zrzutekranuz2020-08-0223-35-01.thumb.png.5b8ec826e7e2b14e801489afa06d33b9.png

 

Natomiast StarCraft nie chce mi się uruchomić przez B.net, więc spróbowałem ręcznie i wychodzi coś takiego:

Cytuj

wine StarCraft.exe  
015e:fixme:ntdll:NtQuerySystemInformation info_class SYSTEM_PERFORMANCE_INFORMATION
015e:fixme:setupapi:SetupDiBuildDriverInfoList Unhandled type 0x1.
015e:fixme:kernelbase:AppPolicyGetProcessTerminationMethod FFFFFFFA, 0032FE50

 

 

No i sam nie wiem co z tym dalej robić ...

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej korzystałem z wersji staging, bo była domyślnie w repozytorium i w użyciu domyślna architektura win64 i miałem to samo. Pobrałem WineHQ i użyłem domyślnie arch=32, ale nie miało to znaczenia.

Dużo piszą o tym Lutrisie. To taki rodzaj winetricks ? Czy wystarczy czysta instalacja Lutrisa, czy do tego wymagana jest jeszcze obecność Wine ?

No i jak to wygląda ze sterownikami? Rozumiem, że wykorzystywane są sterowniki Linuksowe, bo próbując zainstalować te z Windowsa, to nie znalazł urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutris to taki zarządca windowsowych gier i programów – można podłączyć różne sklepy. I oczywiście jest to nakładka na Wine, jednak czy wymaga Wine to nie wiem – sam nie korzystam, a słyszałem, że to zależy od systemu. Niemniej jednak z poziomu samego programu można zarządzać różnymi wersjami Wine i do każdego programu zastosować własną. Niewątpliwą przewagą Lutrisa nad czystym Wine jest to, że posiada całkiem sporą bazę skryptów instalacyjnych, które zainstalują i ustawią program i Wine tak żeby ze sobą działały. Najlepiej jakbyś sam sprawdził albo obejrzał jakieś tutoriale na YT, ja nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...