Jump to content

Do używających KATE

Radosław
 Share

Recommended Posts

Witam

Wymęczyłem programik w Pythonie, który w osobnym okienku tworzy listę linii z wybranymi słowami-kluczami. Po kliknięciu w pozycję na liście przenosi do tej linii w Kate.

Jest tam również filtr. Mi bardzo ułatwia skakanie po liniach pisanych programów. Czy możecie go poużywać i podpowiedzieć jakieś ewentualne ulepszenia oraz wskazać błędy.

No chyba, że Kate ma takiego plugina zintegrowanego, a ja o tym nie wiedziałem.

Pozdrawiam i oczekuję uwag.

Radosław Głębicki

http://webdevrg.com/programs/codeNavigator.tar.gz

codeNavigator.tar.gz

Edited by Radosław
Dodanie linku do omawianego pliku

Nie używam Kate, więc nie odniosę się do meritum sprawy, ale plik musisz umieścić w innym miejscu, bo nie można go pobrać.

PS. Do administratorów. Może w końcu by to poprawić, bo obecnie tylko "właściciel pliku" może go pobrać.

Sęk w tym, że Kate ma wbudowany taki plugin. Nazywa się toto "Przeglądarka symboli" – korzystam z niego, sporo ułatwia. Jednak twój program ma jedną przewagę, oprócz funkcji (przynajmniej w pythonie, w bashu i innych językach pewnie nie byłoby tak różowo sądząc po pobieżnym przejrzeniu kodu) ogarnia również słowa kluczowe. Chciałem też sprawdzić jak się sprawdzi w moich bashowych skryptach, ale niestety nie byłem w stanie go zmusić do tego – w związku z tym moja uwaga, żeby dorobić jakieś okno dialogowe wyboru pliku, który ma być analizowany.

jest w menu w opcij config

ooo sprawdzę jak z Bashowymi skryptami działa. Nie pomyślałem

Dziwne w bashowych skryptach wywala się na polskich znakach. Dziwne.

Zbadane. Stare skrypty = złe kodowanie polskich znaków.

A ta przeglądarka symboli to generalnie biedna jest w opcje co wyszukiwać.

Dziwne bo powinien wyglądać tak.

OK. Wymusiłem pozycję menu. Poprawiony programik powinien być w oryginalnym linku.

Ponowne zmiany. Layout to teraz grid i dodałem skrót ctrl+c do konfigu i ctrl+q dla wyjścia

Screenshot_20210428_131951.png