Skocz do zawartości

Firefox: Brak zdjęcia na stronie


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, tomcio napisał:

U mnie działa. Jedno słowo: adblock.

Adblock nieaktywny, próbowałem też wyłączyć w ogóle, nic to nie dało.

6 godzin temu, Jonshu napisał:

w konsoli JS powinno być wyjaśnienie, może to być spowodowane m.in. polityką CORS.
IMHO a to że wycina instagrama to akurat dobrze robi :)

co to jest konsola JS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Toni napisał:

Adblock nieaktywny

Ja widzę co innego. Ikonka wbudowanego adblocka jest kolorowa, a nie wyszarzona. Na standardowej ochronie nie powinien tego blokować, na ścisłej już tak.

31 minut temu, Toni napisał:

co to jest konsola JS?

Jedno z narzędzi programisty. Włączysz skrótem Ctrl+Shift+i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toni napisał:

adblocka jest po prawej

Tam też jest, wyłączona. Nie wiem jak ty, ale ja nazywam adblockiem wszystko, co może posłużyć do blokowania reklam nawet jeśli twórcy nazywają to "Ochroną przed śledzeniem". Zamiast czepiać się nieistotnych szczegółów, po prostu byś to sprawdził i się przekonał na własnej skórze, że wyłączenie tego zrobi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomcio napisał:

Tam też jest, wyłączona. Nie wiem jak ty, ale ja nazywam adblockiem wszystko, co może posłużyć do blokowania reklam nawet jeśli twórcy nazywają to "Ochroną przed śledzeniem". Zamiast czepiać się nieistotnych szczegółów, po prostu byś to sprawdził i się przekonał na własnej skórze, że wyłączenie tego zrobi różnicę.

Zrobiłem tak od razu kiedy tylko zobaczyłem co masz na myśli, ale nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeglądarce mam tylko jednego adblocka, który nazywa się AdblockPlus właśnie. Nic nie pomogło nawet nie tylko dezaktywowanie adblocka co zupełne wyłączenie wtyczki razem z wyłączeniem anty- śledzenia samej przeglądarki (co kazałeś zrobić ty). Innymi słowy wyłączyłem wszystkie dwa mechanizmy blokowania.

Nie mam żadnych innych wtyczek. Też mnie to wszystko dziwi. Na Windows Firefox nie ma takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste. Skoro problem pojawia się z Instagramem, to wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. "instagram" albo inne frazy z nim powiązane. Albo możesz zbadać ten fragment strony, zobaczyć jakie skrypty są w tym miejscu wywoływane i poszukać pod ich kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam sprostowanie, jeśli elementy są blokowane np. przez politykę CORS, ADBLOCK lub w wyniku błędu parsowania JS, to po prostu będzie to standardowo widoczne w konsoli JS, nie trzeba tego nigdzie szukać, po postu sprawdzić co pokazuje konsola i to wystarczy.  Na przykład kiedy jestem na forum fedory i otworzę konsolę JS, to widzę takie informacje, wiem jakie requesty zostały zablokowane lub nie wczytały się i widzę z jakiego powodu, wszystko jest na dłoni. pozdrawiam.

noname-1648074517.thumb.png.de9f8392aa5f591415f523a5455418fc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jonshu changed the title to Firefox: Brak zdjęcia na stronie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...