Skocz do zawartości

Jaki Internet? Provider, Dostawca - Opinie!


luksky

Rekomendowane odpowiedzi

witaj All!

 

Tym razem mam problem natury sexualnej :) mianowicie:

 

za kilka miesiecy kończy mi sie umowa z tpsa i mogę powiedzieć im smiejąc sie w oczy że mają

W*.*ć!!! :) z mojego domu i życia. Do tej pory miałem przez 6 lat SDI, ale jaki jest sens posiadać tylko dlatego stacjonarny telefon, z ktorego nikt nie korzysta (komory-HEYAH ma rodzinka) dla łącza internetowego, które za moment bedzie kosztować mnie 122zł a predkosc sami wiecie jaka jest (115kbps). Myślałem nad neozdradą ale to to samo tylko szybsze. Telefon muszę mieć i płacić 50zł abonamentu za nic, poza tym neozdrada ma limit a ja jakby nie było to ssam mnóstwo (donkey for linux RULEZ) i czytam tu i ówdzie że neo potrafi byś irytujące jak teściowa z rozwolnieniem. Czyli tyle o tpsa. nie ma mozliwosci wziecia DSL'a gdyż są sasiadów mam zdrowo kopniętych i przecietna srednia wiekowa ich to ok 65lat.

 

Są 2 alternatywy - obydwie radiowe:

 

1. sieć PRO-NET którą ma 1/2 miasta. Czyli jeden wielki LAN gdzie jest jak u nas w Polsce-tzn. Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle. Mają to wszyscy i każdy psioczy jak na T(ego)PSA.

 

2. sieć MACTEL ma mało ludzi, typowa radiówka, ale podobno w miarę solidna i mało awaryjna.

 

wiem, że leję wodę, ale panowie sprawa jest dziecinnie prosta - Co polecacie zrobić?!?!?!?!!?

 

 

pytam się Was gdyż w domu mam same baby :) a do tej pory jakby nie było to się na Was nie zawiodłem. Rezygnowac z telekomuny (po 30latach mam ich naprawde dosc) i brac radiowke w mactelu czy brac neo i siedziec cicho?????????!!!!!!!!!!!!

 

CZEKAM NA WASZE OPINIE!!!!! PISZCIE BO TO DLA MNIE WAŻNE!!!!!!

 

każdy post mile widziany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jesli duzo sciagasz z neta (a tak piszesz) to wybralbym radiowke. Najprawdopodobniej nie ma limitu transferu. Jesli zalezy Ci na predkosci sciagania to wybierz neo (chyba,ze radiowka jest szybsza). Neo w opcji za 99zl (aktualnie) ma 15gb limitu. Zwyklemu userowi neta to wystarczy (mi takze). Wydaje mi sie,ze radiowka bedzie tansza w utrzymaniu (koszt instalacji bedzie wyzszy) w porownaniu z neo.

 

Wybor nalezy do Ciebie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o PRO-NET leszczyński, troszkę się złych opinii o ich LANie osłuchałem - 4 polpaki mają na ponad 1000userów to mało trochę, i piszesz że sporadycznie nie można się połączyć. To własnie chciałem usłyszeć jak najwięcen opinii o tym co ludzie posiadają i jak to się sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo ściągasz i do tego przez donkeya to muszę cię zmartwić bo możesz mieć wewnętrzny IP czyli dłuuuugie czekania w kolejce do pobierania pliku itp. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że będziesz miał poblokowane porty na których działają p2p (ponieważ takie programy na radiówce zapychają łącze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p2p nie będzie zablokowane - pytałem już w pro-necie i mactelu. Tylko sprawa z IP mnie martwi zlekka. A jak sobie z p2p radzą ludzie po radiówce? tylko torrenty pozostają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. z p2p miałem przechlapane, nie dość że wewnętrzy IP (to jest najgorsze bo można czekać w kolejkach i czekać w nieskończoność :( ) i mam też poblokowane jakieś porty przez co działa mi tylko mule,donkey bo bittorent nie działa, dc też nie (z hubami mi łączy ale nic nie mogę ściągać ani wyszukiwać :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

neostrada może i nawet byłaby sensowna gdyby nie:

- komunistyczne podejście do klienta - czyt. limity

- przymusowe posiadanie telefonu stacjonarnego

 

w moim przypadku te dwa powody przeważyły, że po 30latach tepeska idzie do piachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...