Skocz do zawartości

Kopiowanie themes z prawami administratora na xfce


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, xarx napisał:

Jak przekopiować z prawami admina themes na xfce?

Możesz zrobić

sudo thunar

żeby na chwilę uruchomić menedżer plików z uprawnieniam ido zapisu na całym systemie.

Ale motywy do xfce możesz też rozpakować do swojego katalogu domowego, konkretnie do /home/nazwauzytkownika/.themes i Xfce je tam znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Udało się. Ale teraz nie widzę tej skórki w menedżerze ustawień. Może trzeba z prawami admina - nie wiem. A jak zmienić menu na ładniejsze? Też nie widzę. Nigdy xfce nie instalowałem... ;(

EDIT A skąd brać programy? Tu nie ma sklepika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, xarx napisał:

Dzięki. Udało się. Ale teraz nie widzę tej skórki w menedżerze ustawień. Może trzeba z prawami admina - nie wiem. A jak zmienić menu na ładniejsze? Też nie widzę. Nigdy xfce nie instalowałem... ;(

EDIT A skąd brać programy? Tu nie ma sklepika?

To pokaż co się rozpakowało i gdzie.

ls -al ~/.themes

W katalogu themes powinien być katalog jakas_nazwa_motywu, a w nim z kolei plik index.theme oraz różne inne pliki i katalogi.

Menu w xfce możesz edytować programem alacarte, zwanych też jako Edytor Menu:

sudo dnf install alacarte

i poszukaj go w menu startowym, lub uruchom go wciskając alt+F2 i wpisując w to okienko alacarte.

Podejrzewam, że program gnome-software działa tak samo dobrze w Gnome, jak i w Xfce, ale głowy nie dam. Instalacja gnome-software może również pociągnąć mnóstwo zależności i będziesz miał połowę pulpitu Gnome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...