Skocz do zawartości

Bluetooth


Medivh

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakiś sposób aby uruchomić Bluetooth w terminalu. Jeśli włączam komputer i mam włączone słuchawki Bluetooth to sam Bluetooth  jest wyłączony po uruchomieniu komputera w systemie i nie da się go graficznie włączyć. Suwak można przesuwać ale Bluetooth i tak się nie włącza. Rozwiązaniem jest wyłączenie słuchawek i restart komputera. Zastanawiam się czy nie można byłoby Bluetooth  włączyć w takiej sytuacji jakimś poleceniem w terminalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz

 bluetoothctl --help

Niestety  nie posiadam w  swoim komputerze adaptera bluetooth więc nie jestem w stanie niczego więcej podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jonshu napisał:

czy mógłbyś wyjaśnić co to znaczy "mam włączone słuchawki bluetooth",
czy one mają adapter na USB i czy możesz połączyć się z nimi za pomocą BT wbudowanego w laptop?

Juz wyjaśniam: to słuchawki BT łączą się za pomocą BT laptopa. Mam je sparowane z system. Jeśli włączę słuchawki przed włączeniem laptopa to BT (Laptopa) po włączeniu laptopa jest wyłączony i nieda się go graficznie włączyć. Suwak przesuwam ale i tak BT się nie włącza. Pomaga jedynie restart laptopa. Natomiast jeśli najpierw włączę laptopa a potem słuchawki wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...