Skocz do zawartości

Jak zainstalować Fedora KDE, która nie chce się zaktualizować? Pomocy!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam o pomoc! Próbuję zainstalować Fedorę KDE i nie umiem poprawnie skonfigurować instalacji. Robiłem już to na wszystkie mozliwe sposoby i byłoby OK, tyle że zainstalowany system bez końca się aktualizuje, reset po aktualizacji nic nie daje, bo dalej aktualizacja jest nie zainstalowana. Raz mi się udało na karcie nvidii, bo potem ją wyjąłem i próbowałem zainstalować system ponownie ale już aktualizacji nie dało się skutecznie zrobić. To nie możliwe by była to wina zintegrowanej grafiki Intela. Może źle coś robię? Pomocy!

20221204_212548.jpg

20221204_212612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xarx napisał:

Coś źle napisałem?

Screeny są z tworzenia użytkownika, nijak się to ma do aktualizacji. A z opisu nie wynika, z czym konkretnie jest problem. Z aktualizacją, ale czego? Jakie pakiety nie chcą się zaktualizować? Pojawiają się jakieś komunikaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem powiadamiany o aktualizacjach, instaluję je, system się restartuje i nic. Gdy ponownie uruchomi się system, jestem powiadamiany o aktualizacjach, instaluję je, system się restartuje i od nowa. Żaden pakiet nie zostaje zainstalowany. Fedora Gnome hula jak trzeba, gdy ją instaluję , a plazma Fedory... Raz w życiu mi tylko udało się ujarzmić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aktualizujesz przez Odkrywcę (Discovery), to on pobiera pakiety do aktualizacji, restartuje system, aktualizuje te pakiety i jeszcze raz restartuje system.

W sumie dwa restarty.

Skoro tak nie chcesz, to aktualizuj przez DNF w konsoli:

sudo dnf upgrade --refresh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluję ponownie KDE, bo teraz mam gnome, ale odnoszę wrażenie, że gnome jest tworzone dla pana Torvaldsa, a nie dla użytkowników... Gdy instalacja przez odkrywce się powiodła natychmiast po resecie, gdy był ciemny ekran system przepprowadził aktualizację. W innych wypadkach po prostu wczytał system i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...