Jump to content

Jak zainstalować Fedora KDE, która nie chce się zaktualizować? Pomocy!


Guest
 Share

Recommended Posts

Błagam o pomoc! Próbuję zainstalować Fedorę KDE i nie umiem poprawnie skonfigurować instalacji. Robiłem już to na wszystkie mozliwe sposoby i byłoby OK, tyle że zainstalowany system bez końca się aktualizuje, reset po aktualizacji nic nie daje, bo dalej aktualizacja jest nie zainstalowana. Raz mi się udało na karcie nvidii, bo potem ją wyjąłem i próbowałem zainstalować system ponownie ale już aktualizacji nie dało się skutecznie zrobić. To nie możliwe by była to wina zintegrowanej grafiki Intela. Może źle coś robię? Pomocy!

20221204_212548.jpg

20221204_212612.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, xarx napisał:

Coś źle napisałem?

Screeny są z tworzenia użytkownika, nijak się to ma do aktualizacji. A z opisu nie wynika, z czym konkretnie jest problem. Z aktualizacją, ale czego? Jakie pakiety nie chcą się zaktualizować? Pojawiają się jakieś komunikaty?

Link to comment
Share on other sites

Jestem powiadamiany o aktualizacjach, instaluję je, system się restartuje i nic. Gdy ponownie uruchomi się system, jestem powiadamiany o aktualizacjach, instaluję je, system się restartuje i od nowa. Żaden pakiet nie zostaje zainstalowany. Fedora Gnome hula jak trzeba, gdy ją instaluję , a plazma Fedory... Raz w życiu mi tylko udało się ujarzmić...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli aktualizujesz przez Odkrywcę (Discovery), to on pobiera pakiety do aktualizacji, restartuje system, aktualizuje te pakiety i jeszcze raz restartuje system.

W sumie dwa restarty.

Skoro tak nie chcesz, to aktualizuj przez DNF w konsoli:

sudo dnf upgrade --refresh

 

Link to comment
Share on other sites

Zainstaluję ponownie KDE, bo teraz mam gnome, ale odnoszę wrażenie, że gnome jest tworzone dla pana Torvaldsa, a nie dla użytkowników... Gdy instalacja przez odkrywce się powiodła natychmiast po resecie, gdy był ciemny ekran system przepprowadził aktualizację. W innych wypadkach po prostu wczytał system i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...