Skocz do zawartości

HP Neverstop - usuwanie starej drukarki i instalacja nowej


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zakupiłem nowe urządzenie wielofunkcyjne HP Neverstop Laser MFP 1200w.  Chciałbym usunąć starą drukarkę i zainstalować nową. Z tego co wiem to drukarka HP sama się instaluje - moje poprzednia sama się zainstalowała - trzeba było jednak zainstalować nowe oprogramowanie do skanera. Co powinienem zrobić by przygotować system do instalacji Neverstop? Jak usunąć pozostałości po starej drukarce LaserJet Pro MFP M130a i zainstalować Neverstop tak by wszystko działało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andrew napisał:

Możesz usunąć drukarkę narzędziami systemowymi.

Do zainstalowania HP polecam pakiet hplip (i hplip-gui) z repozytoriów.

Najlepiej podłącz po USB, a potem możesz po sieci.

 

 

Przepraszam, rzeczywiście wydaje się to proste, ale wolałbym dla pewności zapytać. Używam gnome - rozumiem, że mam kliknąć ustawienia a następnie przejść do podmenu Drukarki i stamtąd usunąć obie pozycje oraz ewentualnie usunąć HPLIP Graphical Tools z Oprogramowanie / Zainstalowane? To wszystko czy coś jeszcze?

 

Zrzut ekranu z 2023-03-22 17-27-04.png

Zrzut ekranu z 2023-03-22 17-28-54.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłbym wszystko a potem podłączył nową drukarkę, Fedora zainstalowałaby nową drukarkę automatycznie a żeby uruchomić skaner wpisałbym to i dał y:

[dawid@localhost ~]$ hp-check -t
bash: hp-check: nie odnaleziono polecenia...
Zainstalować pakiet „hplip-gui”, aby dostarczyć polecenie „hp-check”? [N/y] 

Czy to bez sensu usuwać oprogramowanie HP by następnie znów instalować?  Czy w tym oprogramowaniu zaszyty jest sterownik skanera czy sterowniki wgrywają się razem ze sterownikiem drukarki automatycznie  a reszta to tylko dodatkowe uniwersalne (zawsze to samo niezależnie od wersji drukarki) oprogramowanie bez którego skaner nie działa?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...