Skocz do zawartości

Gra Maelstrom Rozmazane Menu


zibi743

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie. Ta poczciwa gierka, która towarzyszyła użytkownikom Linuksów przez wiele lat, nie działa prawidłowo w Fedorze 38. W starszych wersjach działała bez zarzutu. Po jej uruchomieniu wygląda tak jak w załączniku. Podczas grania wygląda dobrze. Gdy kończy się tura gry są pokazywane zebrane punkty jednak nie można nic odczytać z powodu rozmazania tekstu i cyferek. Zastanawiam  się czy to jest sprawa sterownika grafiki czy raczej czcionek. Może poradzicie mi coś?

m.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię że to wina grafiki, mam full AMD i mam to samo. Wina czcionek to też nie jest, tak samo jak nie jest to wina Waylanda, bo na X11 jest to samo. Podejrzewałbym, że to wina nieprzystosowania gry do współczesnych bibliotek (szczególnie glibc, kojarzę, że były tam jakiś czas temu spore zmiany) Niestety gra jest już dość wiekowa, a biblioteki systemowe też nie stoją w miejscu i czasem dodają coś nowego albo porzucają wsparcie dla starych technologii. Być może to ten przypadek.

Możesz użyć wersji z Flatpaka, ona powinna być pozbawiona tej wady https://flathub.org/apps/org.libsdl.Maelstrom

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację. Zanim nie zalogowałem się na nasze Forum, zainstalowałem tą wersję z Flatpaka przy pomocy Odkrywcy z KDE. Szukałem tymczasowo zamiennika no i natrafiłem na nowego Maelstroma. Wygląda fajnie i można grać na pełnym ekranie. Nie mogłem tylko dojść do tego jaka jest pełna nazwa pakietu. Jestem zwolennikiem instalowania z konsoli lub terminala:) Pewnie projekt starej gry porzucą...

SOLVED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...