Skocz do zawartości

Secure Boot dla Fedory 38 z Windowsem 11


orzeszek3332

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, orzeszek3332 napisał:

Cześć. Jak poprawnie zainstalować fedorę, by działał secure boot? Jak podpisać wszystkie sterowniki itd które potrzebują podpisania? Jestem początkujacy, nie za bardzo wiem jak to zrobić. Win 11 jest u mnie obowiązkowy do pracy, więc nie mogę zgasić secure boota.

Tak po prostu. Nic nie musisz robić. Problem może się pojawić, kiedy będziesz chciał dodać jakieś sterowniki: nvidii, broadcoma, virtualboxa i tego typu. Dopóki jednak wystarcza Ci standardowy kernel z Fedory oraz sterowniki w nim zawarte, to jest on podpisany i secureboot się na to zgodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 16:41, SeeM napisał:

Tak po prostu. Nic nie musisz robić. Problem może się pojawić, kiedy będziesz chciał dodać jakieś sterowniki: nvidii, broadcoma, virtualboxa i tego typu. Dopóki jednak wystarcza Ci standardowy kernel z Fedory oraz sterowniki w nim zawarte, to jest on podpisany i secureboot się na to zgodzi.

Ja mam jeszcze drukarkę do instalacji ze strony producenta, ale w pliku .rpm. Tu też trzeba dodać klucz? Jak zidentyfikować urządzenie i wyrobić do niego klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...