Skocz do zawartości

Brak adaptera wi-fi


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem sobie przed chwilą Eurolinux 9. instalacja przebiegła pomyślnie, ale okazało się, że system nie wykrywa mojego adaptera wi-fi. Mam Think Pad x-201 i nigdy nie było z tym problemu. Tylko przy instalacji Debiana wołał o jakieś sterowniki do adaptera wi-fi. Ale to nie jest Debian. To ewidentna niedoróbka (takie mam wrażenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest już nieaktualna. Fedora nie ma takich błędów. Zainstalowałem Fedorę.

Dzięki za wsparcie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak odpowiedzi, to też jest pomoc, bo mobilizuje do dalszego samodzielnego szukania wyjścia z zaistniałej sytuacji.

Sprawdziłem, że w Fedorze nie ma tego zjawiska i sobie ją zainstalowałem. 

Tutaj jest naprawdę świetne forum i wiem, że mogę na Was zawsze liczyć. Wielokrotnie pomogliście mi w sprawach, w których nikt inny nie potrafił pomóc.

Do Fedory mam wielki sentyment, bo od niej zaczynałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Radosław napisał:

Ty no daj nam czas Tobie pomóc. Ty no nie bądź taki! Instaluj jeszcze raz tego Eurolinuxa! Ty no nie bądź taki! ;-D

To już drugi raz wyłożyłem się na Eurolinuksie. Poprzednia instalacja wersji 8 zakończyła się "kernel panic". Myślałem, że nowsza wersja będzie działała poprawnie, ale zostałem wyprowadzony z błędu. To ewidentna niedoróbka, której bym nikomu nie polecił. Może oni specjalnie tworzą taki gniot, żeby użytkownicy byli zmuszeni wykupywać płatne wsparcie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, NoRobot napisał:

To ewidentna niedoróbka, której bym nikomu nie polecił. Może oni specjalnie tworzą taki gniot, żeby użytkownicy byli zmuszeni wykupywać płatne wsparcie...?

EuroLinux podobnie jak Rocky, Alma czy inne klony RHEL, mają ograniczony zestaw sterowników i ich przeznaczenie jest raczej serwery niż desktop, więc nie dziwię się, że twoja karta wifi (której producenta i modelu nawet nie podałeś) nie działa. W RHEL 9 nie działają nawet starsze karty typowo serwerowe takie jak RAID, HBA i inne. Trochę ratuje sytuację repozytorium ELRepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sunrise napisał:

EuroLinux podobnie jak Rocky, Alma czy inne klony RHEL, mają ograniczony zestaw sterowników i ich przeznaczenie jest raczej serwery niż desktop, więc nie dziwię się, że twoja karta wifi (której producenta i modelu nawet nie podałeś) nie działa. W RHEL 9 nie działają nawet starsze karty typowo serwerowe takie jak RAID, HBA i inne. Trochę ratuje sytuację repozytorium ELRepo.

Nie podałem modelu karty, bo nie wiedziałem, jak tę informację uzyskać po instalacji EL. Podałem tylko model laptopa, bo to było dostępne. Nigdy nie miałem problemów z tą kartą, oprócz instalacji Debiana. Tam trzeba było zainstalować dodatkowe sterowniki, ale była też wersja instalatora z kompletem sterowników. Fedora ma wszystko na miejscu.

P.S.

EL ma wersję na serwery i osobną na desktop. To mnie właśnie zwiodło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...