Skocz do zawartości

Fedora 30, Python3, Kivy i Buildozer


Radosław

Rekomendowane odpowiedzi

tam nie ma instalacji. to jest gotowy obraz dla maszyny wirtualnej. Taki snapshoot? Wszędzie jest podane, że hasła  nie ma. Czy ci twórcy CoreOS zdurnieli? Jak się zalogować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dalej.

Mam w VM serwerową fedorę bo najmniejsza 500 coś MB. Działa. Mam dostęp do neta. Jest już zainstalowany buildozer. Teraz mam problem z dostępem do zewnętrznego systemu plików. Jak tu to poustawiać?

image.png.79e27309e893aaf41681ee8301bee346.png

Próbowałem różnych kombinacji powyżej i nic.

Na początku był problem z prawami więc znalazłem, że to selinux na hoscie więc:

setenforce 0

I maszyna startuje, ale tam nic nie ma w:

fdisk -l

ani w:

mount

na temat vmDisk

image.png.56b3daab60f35becc40791aba3816430.png

Takie wersje.

Jak podpiąć zewnętrzny katalog?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, popchnąłem sprawę do przodu. Ale pojawił się problem z montowaniem dysku (miejsca) pod wirtualnym systemem. W hoście mam miejsce tylko na /home więc zrobiłem katalog vmDisk i tam trzymam wszystko dla Buildozera. Wszystkie te pliki w katalogach należą do user: qemu, group: qemu, z pełnymi prawami tylko dla użytkownika. W VM pojawia się jako id: 107. W VM użytkownik to fedora. Tworzę grupę dla id: 107. Dodaję tam fedorę. Dodaję fedorę do grupy root. montuję z różnymi umask i gmask. Za chiny user z VM fedora nie może korzystać z plików zamontowanych pod VM. Są tam setki jeśli nie tysiące plików. Czy muszę zmienić rekurencyjnie prawa w tych katalogach? na jakie? Ale aby mieć dostęp zwykłego użytkownika na hoście i na VM przez usera: fedora.

[DALEJ]

Na chwilę obecną rozwiązałem sprawę dostępu do plików ustawiając ID użytkownika w VM na ID właściciela plików w "montowanym" punkcie. Jego ID grupy też przeniosłem na ID grupy właściciela plików. Mam dostęp. Walczę dalej z buildozerem w VM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...