Skocz do zawartości

Samoczynne pobieranie pliku (wirus?)


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od jakiegoś czasu Firefox sam pobiera mi jakieś puste pliki. Wygląda to tak, że uruchamiając jakąś kartę, wchodząc na już wcześniej otwartą nagle miga że pobrało jakiś plik - gdy klikam ikonę pobierania jest widoczny plik w pobrane zapisany. Zawsze usuwałem je ale teraz dołączam na forum. Trochę martwię się czy to nie jakiś wirus czy co.

Zdarza się to nie za często ale od czasu do czasu.

Plik nie che się załączyć na forum - niby pusty plik.

Ikona pustego pliku no nazwie _5rHlFgb.html

Zrzut ekranu z 2024-06-27 19-33-13.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Toni changed the title to Samoczynne pobieranie pliku (wirus?)
W dniu 27.06.2024 o 19:43, SeeM napisał:

Włącz konsolę za pomocą F12, przejdź na zakładkę sieć, zmniejsz trochę co by nie przeszkadzało i poczekaj na plik. Będziesz mógł wyśledzić skąd się bierze.

 

Czy działanie konsoli obejmuje to co się dzieje w całym Firefoxie czy tylko kartę w której otwarta jest konsola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2024 o 19:51, Toni napisał:

 

Czy działanie konsoli obejmuje to co się dzieje w całym Firefoxie czy tylko kartę w której otwarta jest konsola?

Każda karta w Firefoksie to osobne procesy i tak to musi być ze względów bezpieczeństwa. Nie wiem, czy jedna konsola może czytać wiele kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SeeM napisał:

Każda karta w Firefoksie to osobne procesy i tak to musi być ze względów bezpieczeństwa. Nie wiem, czy jedna konsola może czytać wiele kart.

No to chyba mi się ten sposób nie przyda, bo wydaje mi się, że ściąganie rozpoczyna się w momencie kliknięcia jakieś karty. Nawet nie zdążę otworzyć konsoli przed "zdarzeniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2024 o 23:26, Radosław napisał:

zobacz w ustawieniach FF w zakładce Aplikacje czy nie ma coś o html i ew. zaznacz dwie opcje o pytanie i zapisywanie plików (inne).

O html? O co chodzi? Nie rozumiem skrótu myślowego. Mógłbyś napisać "dużymi literami" co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do 'Ustawienia' FF i  tu pomyliłem zakładka: 'Ogólne', a tam akapit: 'Aplikacja' i dalej jak wyżej. Zobacz czy masz coś o 'html' w polu 'Aplikacje'. I dodaj ptaszki przy: "Pytaj, gdzie zapisać każdy plik" oraz "Co Firefox ma robić z innymi plikami?" -> zaznacz "Pytaj, ....".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2024 o 19:35, Radosław napisał:

Zajrzyj do 'Ustawienia' FF i  tu pomyliłem zakładka: 'Ogólne', a tam akapit: 'Aplikacja' i dalej jak wyżej. Zobacz czy masz coś o 'html' w polu 'Aplikacje'. I dodaj ptaszki przy: "Pytaj, gdzie zapisać każdy plik" oraz "Co Firefox ma robić z innymi plikami?" -> zaznacz "Pytaj, ....".

Dziękuję za dokładne wytłumaczenie. Chciałbym tylko dopytać o ten html. Czy masz na myśli ten obszar w którym mam sprawdzić czy jest pozycja mająca w nazwie html?

Chodzi ci o ten obszar którego zrzut ekranu zamieściłem tu niżej?

Zrzut ekranu z 2024-07-08 19-58-29.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale widać, że nic tam nie ma o html. Zobacz jeszcze w: about:config. Wpisz może "download" i zaznacz: "Wyświetlaj tylko zmodyfikowane preferencje"?

image.png.c7a7f08e5ed43ecfaf6c97491d242829.png

Ja mam tak. Całkiem świeża instalacja. 127.0.2 64bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...