Jump to content

Problem z wykryciem napędu po podłączeniu do kontrolera SAS


Recommended Posts

Mam taki stary kontroler LSISAS1064E (brandowany HP) użyty moduł to mptsas. Do kontrolera podłączony jest dysk oraz napęd LTO ale napęd ma odłączone napięcie i w momencie startu nie jest włączony. Po podłączeniu zasilania napędu i uruchomieniu polecenia rescan-scsi-bus.sh normalnie napęd był wykrywany, ale obecnie jednak napęd nie jest wykrywany. Wykrywany jest dopiero po wyładowaniu i ponownym załadowaniu modułu  mptsas.

Co dziwniejsze jeżeli napęd jest zasilany przy bootowaniu (jest wtedy oczywiście widoczny w systemie) i po starcie odłączę zasilanie to jest automatycznie usuwany z systemu (nie trzeba uruchamiać rescan-scsi-bus.sh -r ), a gdy podłączę zasilanie to jest automatycznie wykrywany i dodany do systemu.

Czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem lub wie co się zmieniła w podsystemie scsi/sas.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...